MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Mustafakemalpaşa'da 1.508 m² arsanın 1/32 hissesi icradan satılıktır

MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01182294
Şehir : Bursa / Mustafakemalpaşa
Semt-Mahalle : VIRACA MAH. / MUSTAFAKEMALPAŞA
: 1508
Tapu Durumu : Hisseli Tapu

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 30.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/98 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
70,687 TL
Birinci Satış Günü
:
29.07.2020 09:40
Satış Yeri
:
Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta mh. Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUSTAFAKEMALPAŞA İCRA DAİRESİ
2019/98 TLMT.
İ.İ.K MADDE 133"E GÖRE
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri:(Satış icra takiplerinin durdurulması yönündeki cumhurbaşkanlığı kararnamesi gereği durdurulan satışlardan olduğundan aynı zamandai.i.k mad.133"e göre hazırlandığından ilgililere tebliğ edilmeden ve tek satış günü verilerek hazırlanmıştır)Bursa İl, Mustafakemalpaşa İlçe, 49 Ada, 10 Parsel, viraca Mah. taşınmazda borçlunun 1/32 hissesi satılacak olup taşınmaz kuzey yönünde bursa cd.cepheli 1/1000plan gereği yapılaşmaya müsait(ticaret alanı dahilinde)taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen şeklinde,topoğrafik yapısı düz,bursa cd. cepheli kısmında batıdan doğru cepheli kısmında sırayla102m2 taban alanlı zemin katı ticari işletme kıymet takdiri itibari ile boş normal katı meskenolarak kullanılan kıymet takdir tarihi itibari altın emlak isimli büro dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı 2 katlı bina,yanında 106m2 taban alanlı zemin katı ticari işletme kıymet takdir itibari ile ada çelik kapı isimli işyeri normal katı mesken olarak kullanılan dış cephe duvarları sıvalı ve boyalı 2 katlı bina,yanında 77m2 taban alanlı zemin katı ticari işletme kıymet takdir itibari ile boş normal katı mesken olarak kullanılan dış cephe duvarları sıvalı boyalı 2 katlı bina, yanında 115m2 taban alanlı zemin katı ticari işletme kıymet takdiri itibari ile hazarbey kebap isimli işyeri olan,normal katı mesken olarak kullanılan 2 katlı,dış cephesi sıvalı ve boyalı binanın bulunduğu,söz konusu binanın arkasında kıymet takdiri itibari ile 167m2 taban alanlı berk oto yıkama adlı ticari işletme bulunulan tek katlı dış cephesi sıvalı,boyalı çatısı kiremit kaplı binalar mevcut,parselin güney(arka) cephesinde tuğla ve briket duvarlı müştemilatların bulunduğu,bazı bölümlerin yıkıldığı,bakımsız ve kullanılmadığından dolayı ekonomik değeri olmadığı,parselinbina dışında kalan kısımlarının boş arsa olduğu,iki cephesi de açık olan taşınmazın diğer parsellerle bağlantısının asfalt yolla sağlandığı,genelde mesken ve ticari amaçlı kullanılan bitişik nizam 4-5 katlı binaların bulunduğu bir mahalde yer alan taşınmaz ilçe merkezine yakın konumda,tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmakta,parsele ait 12/09/1963 tarih 12/5586 sayılı ve18/01/1966 tarih ve 138/6892 sayılı ruhsatın mevcut olduğu belirtilmiştir.
Adresi : viraca mh. Bursa cd. 49 ada 10 parsel m.k.paşa/bursa
Yüzölçümü : 1.508 m2 ( arsanın yüzölçümü)
Arsa Payı : -
İmar Durumu : var
Kıymeti : 70.687,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : taşınmazın tapu kaydında
6785 sayılı kanun 11. maddesine istinaden muvakkatırşerhi ile
konut 1-87,87/A kapı nolukargir ev mütesaviyen hasan evlatları ve hüseyin ortalık"a aittir
konut 2-89,98/A kapı nolu kargir evşaban oğlu arif kurşun"a aittir
konut 3-91,91/A kapı nolukargir ev şaban oğlu Abdullah kurşun"a aittir
konut 4-93,93/A kargir ev raşit oğlu cemil mihalıçlı"ya aittir şerhi vardır taşınmazı alanbelirtilen şerhlerle beraber alacaktır
1. Satış Günü : 29/07/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : i.i.k madde 133"e göre hazırlandığından 2. Satış günü verilmedi
Satış Yeri : Belediye Çevre Temizlik İşleri Müdürlüğü Orta mh. Eski Bursa Caddesi Adliye Binası Karşısı Mustafakemalpaşa/Bursa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2020


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir
.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR