MUDANYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Bursa Mudanya'da 183 m² arsa mahkemeden satılıktır

MUDANYA SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116954
Şehir : Bursa / Mudanya
: 183
İmar Durumu : Toplu Konut
Yayınlandığı Gazeteler

A GAZETE 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/24 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
295,200 TL
Birinci Satış Günü
:
19.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Mudanya Adliyesizemin kat SHM. Yazı işleri müdürü odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.MUDANYA(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/24 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Mudanya İlçe, 2084 Ada, 134 Parsel, BURGAZ Mahallesindearsa vasfında taşınmaz, TaşınmazBurgaz mah. Altunkum caddesirampa yol ile ulaşılabilen meraaltı sokak üzerindedir.Taşınmaz kuş uçuşu ve yaklaşık Güzelyalı feribot iskelesine 1,3 km deniz kenarına 100 m Altunkum caddesine 50 m mesafededir.Çevresi bitişik nizam 2-3 katlı binalar ile meskundur.Taşınmaz her türlü belediye ve alt yapı hizmetlerinden fiilen yararlanır durumdadır.Taşınmazın etrafıbeton bahçe duvarı ile çevrilidir.girişinde demir bahçe kapısı vardır, taşınmazın üzerinde zemin ve çatı katından müteşekkil 30 m3 taban alanlı konut olarak kullanılan ahşap ev ile 12 m2 taban alanlı depo olarak kullanılan ahşap yapı bulunmaktadır.Söz konusu konut ve depo yıpranmış ve bakımsız durumdadır.Taşınmazın denize yakınlığı, bahçesinde ki meyve ağaçları ve konumu ise değerini artırıcı faktörlerdir.
Adresi : Mudanya İlçesi Burgaz Mah. Meraaltı sokak no : 10/1
Yüzölçümü : 183,72 m2
Arsa Payı : tamamı
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Güzelyalı revizyon imar planı içerisindedir.
Kıymeti : 295.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İcra şerhi ve Mahkeme tedbir şerhi vardır.
1. Satış Günü : 19/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mudanya Adliyesizemin kat SHM. Yazı işleri müdürü odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
2019/24 satış SH-2
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6 - İİK. 127.maddesi gereğince, ilanın birar sureti davacı ve davalıyave taşınnmazın tapu kaydında bulunan ilgililerin tapu kayıtlarda kayıtlı adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebliğat adresi olarak kabul edilir.Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanın ilgililere tebliğat mahiyetindedir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/24 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR