BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bursa Küçükbalıklı Mahallesi'nde arsa icradan satılıktır

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00887579
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : KÜÇÜKBALIKLI MAH. / BALIKLI
: 286
İmar Durumu : Ticari
Tapu Durumu : Hisseli Tapu
Kat Karşılığı : Hayır
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/14492 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,219 TL
Birinci Satış Günü
:
12.12.2018 13:46
İkinci Satış Günü
:
10.01.2019 13:46
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2017/14492 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Küçükbalıklı Mahallesi, 0 ada, 5182 parsel sayılı ve 20.190,17 m2. miktarlı “Tarla” vasıflı taşınmazın 34/2400 hissesi olarak kayıtlı taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Küçükbalıklı Mahallesi’nin Eski Gemlik Yolu Caddesi ile Kabin Sokağı arasında kalan 20.190,17 m2. miktarlı ve tarla vasıflı hisseli parseldir. Parsel içerisinde ayrıca, Karlı, Kadem, Kaktüs, Kuşçu, Koç, Kabin ve Kabine Sokakları da bulunmaktadır. Tapu bilgilerinde “Tarla” vasıflı ve hisseli parsel olarak kayıtlı olan taşınmazın mahallinde yapılan incelemelerine göre tarla vasfını kaybetmiş olduğu, hissedarların kendi aralarında anlaşmak sureti ile özel parselasyonlar yaparak yerlerini belirlediği ve bunun neticesinde de bazı hissedarlar tarafından aynı parselin içerisinde, muhtelif kat yüksekliklerinde olmak üzere çok sayıda nizamsız binanın yapılmış olduğu, bazı yerlerin yol alanında kaldığı ve bazı yerlerin de boş arsa olarak bırakıldığı tespit edilmiştir. Keşif esnasında da, borçlunun parsel üzerinde 34/2400 oranında hisseye ve 286,01 m2. miktarında arsaya sahip olmakla birlikte, mahallinde ikamet edenler nezdinde yapılan araştırma ve sorgulamalarda, söz konusu parselde borçlu Hakan Birkan’a ait herhangi bir binanın bulunmadığını ve parselin boş kısımlarındaki yerlerin de hangi hissedarlara ait olduğunun bilinemediği hususunun tarafımıza beyan edilmesi nedeni ile, borçluya ait hisseli yerin noktasal olarak tam tespiti mümkün olamamıştır. Osmangazi Belediyesi’nin ilgili imar planına göre Kentsel Dönüşüm ve Sağlıklaştırma Projesi kapsamında ticaret alanında kalmakta olan parselin içerisinde işyeri veya mesken nitelikli binalar bulunmaktadır. Genellikle düşük ve orta gelir guruplarının yaşadığı, kaçak ve ruhsatsız yapılaşmanın fazla olduğu, küçük ölçekli tekstil atölye ve imalathaneler ile birlikte mesken amaçlı olarak ta kullanılan nizamsız binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine uzak konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Küçükbalıklı Mah. Karlı Sok. Merkez / BURSA
Yüzölçümü : 20.190,17 m2 miktarlı taşınmazın borçluya ait 34/2400 hissesi
İmar Durumu : Küçükbalıklı Mahallesi, 5182 parsel, 1/1000 ölçekli Kentsel Dönüşüm ve Sağlıklaştırma Projesi Veysel Karani Uygulama İmar Planı 2. Revizyonu kapsamında, kısmen yolda, kısmen E: 1.20, Hmax: 9,50 m. blok nizam ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 200.219,18 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki şekliyledir.
1. Satış Günü : 12/12/2018 günü 13:46 - 13:51 arası
2. Satış Günü : 10/01/2019 günü 13:46 - 13:51 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/14492 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR