BUCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Burdur Bucak'ta 6217 m² tarla icradan satılıktır

BUCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078522
Şehir : Burdur / Bucak
Semt-Mahalle : SUSUZ KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 6217
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/292 Talimat
Muhammen Bedeli
:
248,706 TL
Birinci Satış Günü
:
20.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
BUCAK BELEDİYESİ RECAİ TOSYALI DÜĞÜN SALONU (KONAK MAH. GENÇOSMAN CAD. NO 94 BUCAK /BURDUR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BUCAK
İCRA DAİRESİ
2019/292 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Burdur İl, Bucak İlçesi, 179 Ada, 81 Parsel, SUSUZ Köyü, TAŞKUYU Mevkii, Taşınmaz; Susuz köyü, Taşkuyu mevkiindeki 179 ada, 81 parsel nolu taşınmaz olup, üzerinde değerini artırıcı her hangi bir escar bulunmamaktadır. Taşınmaz batı yönden umuma açık yola cepheli, diğer yönlerden şahıs arazileri ile çevrilidir. İmar planı ve köy yerleşim alanı dışında bulunan taşınmaz toplu tarım alanı sahasındadır. Tapu kaydına göre: Tarla vasfında, 6217,67 m2 alanında, Taşınmaz killi-tınlı derin horizonlu, kahverengi/boz renklidir. Toprak zerrecikleri birbirine sıkı sıkıya bağlıdır. Taşınmaz topoğrafik olarak düz, en çok % 1 civarında meyillidir. Taşınmazın geçirgenliği ve su tutma kapasitesi iyidir. Parsel makineli tarıma uygun, Toprak Koruma ve Kullanım Kabiliyetleri açısından I. sınıf ile II. Sınıf arasında, taban sulanabilir (çevre parsellerden)tarım arazisidir. 2019-2020 tarımsal faaliyet döneminde parselin bir kısmı nadasa bırakılmış bir kısmına ise arpa bitkisi ekilmiştir. Parsel üzerinde parselin değerini artırıcı herhangi bir tarımsal veya ticari yapı bulunmamaktadır. Parselin Değeri= Parselin bünyesi, yapısı, topoğrafyası, I. Sınıf ile II. Sınıf arasında sulanabilir tarım arazisi olması, geometrik şekli, Parselin köy yerleşim yerine olan konumu, yol durumu(yolunun olması ) gibi durumlar parselin arazi değerini etkilemektedir. Arazinin m2 sinin 40.- TL' den Arazi değeri = 6217,67 x 40,00= 248706,80-TLdir. Tamamı borçlu Bekir Asan'a aittir.
Adresi : Burdur İl, Bucak İlçesi, 179 Ada, 81 Parsel, SUSUZ Köyü, TAŞKUYU Mevkii,
Yüzölçümü : 6.217,67 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Taşınmaz köy hutudlarında olup Belediye İmar Planı dışındadır
Kıymeti : 248.706,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur
1. Satış Günü : 20/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : BUCAK BELEDİYESİ RECAİ TOSYALI DÜĞÜN SALONU (KONAK MAH. GENÇOSMAN CAD. NO 94 BUCAK /BURDUR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/292 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR