BULDAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Buldan/Gölbaşı'nda 931 m2 arsa mahkemeden satılıktır

BULDAN SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909998
Şehir : Denizli / Buldan
Semt-Mahalle : GÖLBAŞI MAH. / BULDAN
: 931
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 05.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
33,687 TL
Birinci Satış Günü
:
14.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
HÜKÜMET BİNASI GİRİŞ KAPISI ÖNÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULDAN (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/5 SATIŞ
(İİK'nin 133. Maddesi uyarınca tamamlama ihalesidir)

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli, Buldan, Gölbaşı Mh. 772 Ada, 211 Parsel, Yerleşim alanındaki perselin doğusu hariç üç cephesi yoldur. ince uzun şekle sahip parsel tapu kayıtlarında arsa olarak görünmektedir. arsa içerisinde çeşitli meyve ağaçları bulunmaktadır. İmar planında yol olarak gösterilen parselin tapu kaydında komşu parsellerle şuyulandırılmak suretiyle müstakil inşaat yapılabileceği şeklinde şerh düşülmüş olup, arsa tüm alt yapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Yüzölçümü : 931,06 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 33.687,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : HÜKÜMET BİNASI GİRİŞ KAPISI ÖNÜ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Taşınmazın İİK'nin 133 maddesi uyarınca yeniden tamamlama ihalesi olarak satışa çıkarılacak olup, bu nedenle 1.artırmanın 20 gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Daha önce ihaleyi alıp bedelini yatırmayarak ihalenin kaldırılmasına neden olan ilk teklif veren hissedarın 181.000,00 TL bedelden ihaleye katılabileği böyle fazla bedelle alıcı çakmazsa taşı talebi düşecektir. İİK 133. Maddesine göre satışa çıkıldığından 2. bir satış günü olmayacaktır.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. D.V, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İİK'nin 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR