İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Bornova Erzene Mahallesi'nde 539 m² arsa mahkemeden satılıktır

İZMİR 3. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070930
Şehir : İzmir / Bornova
Semt-Mahalle : ERZENE MAH. / BORNOVA
: 539
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
3,775,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:00
Satış Yeri
:
İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3. Kat müzayede salonu stadyum Metro durağı karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
3. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/5 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : Tapu kaydında taşınmazın cinsi ev ve kargir haneli arsa olarak belirtilmişse de taşınmazın BOŞ ARSA vasfında görülmüştür. Taşınmazın 10 Sokak cephesinde üzerinde Proje Alanı İrtibat Ofisi yazan (temelsiz / geçici) prefabrik yapının konmuş olduğu görülmüştür.Taşınmaz kuzeyinde 18 Sokak, güneyinde 10 Sokak bulunun iki yola cepheli taşınmaz olup Bornova Cumhuriyet Meydanı ve Hükümet Konağına yaklaşık 375 m., Ege Üniversitesi Kampüsü girişine ve buradaki Metro İstasyonuna yaklaşık 750 m. direk uzaklıkta bulunan konuma sahiptir.Mevcut merkezi konumu ve toplu taşıma araçlarının güzergâhı olan Mustafa Kemal Caddesi ve Kazım Karabekir Caddesine yakınlığı dikkate alınarak ulaşım ve taşıma imkânlarının iyi durumda olduğu değerlendirilmiştir. Taşınmaz imar planında 6 kat inşaata izinli konut adasına isabet etmekte olup civarında da mevcut imar durumuna göre inşa edilmiş 6 katlı apartmanlar mevcuttur.Taşınmaz civarında yol ve altyapı çalışmalarının tamamlanmış olduğu ve taşınmazın altyapı ve tüm belediye hizmetlerinden yararlanma imkânının bulunduğu belirlenmiştir.
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bornova İlçe, 8264 Ada, 4 Parsel, ERZENE Mahalle,
Adresi : Erzene Mahallesi, 10 Sokak, No: 9 (18 Sokak No: 6) Boş Arsa Bornova / İZMİR
Yüzölçümü : 539,00 m2
Kıymeti : 3.775.000,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : (A1_6) İKİZ NİZAM - 6 KAT YAPILAŞMA KOŞULLU KONUT ADASINA İSABET ETTİĞİ, TAKS: % 40 I GEÇEMEYECEĞİ belirtilmiştir.
Kaydındaki Şerhler : Hacizler vardır.“A ile gösterilen bina 174 ada, 7 parselden”, “A ile gösterilen bina ahşap ev 174 ada, 14 parselden”, “A ile gösterilen bina 174 ada, 17 parselden”, “B ile gösterilen bina 174 ada, 38 parselden”, “B ile gösterilen KARGİRHANE 174 ada, 6 parselden”, “A ile gösterilen bina 174 ada, 39 parselden” gelmektedir.”şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : İzmir Bölge Adliye Mahkemesi D Blok 3. Kat müzayede salonu stadyum Metro durağı karşısı

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tebliğat yapılamayan hissedarlar yönünden ilanen tebliğ edilmiş sayılacağı,başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR