TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bitlis/Tatvan'da arsa icradan satılıktır

TATVAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01025669
Şehir : Bitlis / Tatvan
: 1048
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 14.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/552 ESAS
Muhammen Bedeli
:
349,644 TL
Birinci Satış Günü
:
09.09.2019 10:10
İkinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:10
Satış Yeri
:
SAHİL MAHALLESİ ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.TATVAN İCRA DAİRESİ
2019/552 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bitlis İl, Tatvan İlçe, 208 Ada, 57 Parsel, KARŞIYAKA Mahalle/Köy, MAHALLE İÇİNDE Mevkii, İcra konusu Bitlis İli, Tatvan İlçesi, Karşıyaka Mahallesi sınırlarında bulunan 208 ada 57 parsele ait kadastro paftasının zemin ile uyuştuğu tespit edilmiştir. İcra konusu parsel tapu kaydında 1.048,06 m2 olup, tapudaki vasfı Arsadır. Söz konusu parsel ekte mevcut krokide kırmızı renk ile çizilerek belirtilmiştir.
Dosyada mevcut tapu kaydında; 208 ada 57 parselin tamamı Ferzi AKDAĞ adına kayıtlıdır.Adres:Karşıyaka Mahallesi, Endüstri Meslek Lisesi civarı Bayındır caddesi Tatvan/Bitlis İcra konusu taşınmaz Tatvan İlçe Merkezine yaklaşık 3,00 km, Bayındır caddesine 60 metre, Menekşe Caddesine 165 metre, Vangölü'ne 690 metre mesafede,Tatvan Belediye Binasına yaklaşık 1,6 km mesafede bulunmaktadır. Taşınmaz Arsa vasfında olup, İmar Planı içerisinde Ayrık Nizam 4 kata kadar müsaadeli Konut alanı olarak ayrılmıştır. Taşınmaz civarında yapılaşma 2-3 kat yoğunlukludur. Arsanın geometrik formu beşgendir. Eğimsiz, düz yapıda olan arsanın Belediye hizmetlerinden yararlandığı, altyapı hizmetlerinden tamamlandığı görülmüştür. Taşınmaz üzerinde bulunan ve ekonomik değeri olan 18 adet meyve ağacının değeri ayrıca hesaplanacak Toplam değere dahil edilecektir. Arsa Değeri=Yüzölçüm* m² Değeri 1.048,06 m² * 300,00=314.418,00 TL
TOPLAM TAŞINMAZ DEĞERİ= Arsa Değeri + Ağaçların Değeri 314.418,00 + 35.226,85 =349.644,85 TL
Taşınmaz Arsa vasfında olup, İmar Planı içerisinde Ayrık Nizam 4 kata kadar müsaadeli Konut alanı olarak ayrılmıştır. Taşınmaz civarında yapılaşma 2-3 kat yoğunlukludur.
Arsanın geometrik formu beşgendir. Eğimsiz, düz yapıda olan arsanın Belediye hizmetlerinden yararlandığı, altyapı hizmetlerinden tamamlandığı görülmüştür.
Adresi : Karşıyaka Mahallesi Endüstri Meslek Lisesi Civarı Bayındır Caddesi Tatvan Bitlis Tatvan / BİTLİS
Yüzölçümü : 1.048,06 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Konut alanı Ayrık nizam 4 kat (taks:0.25,kaks:1.00)
Kıymeti : 349.644,85 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 09/09/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : SAHİL MAHALLESİ ESKİ TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ BİNASI GİRİŞ KAT TATVAN
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/552 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR