KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Başiskele Yeniköy'de 1810 m² konut imarlı arsa icradan satılıktır

KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111680
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Semt-Mahalle : YENİKÖY MERKEZ MAH. / BAŞİSKELE
: 1810
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2720 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.04.2020 10:00
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 8. İCRA DAİRESİ


2019/2720 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli ili, Başiskele İlçesi, Ş.Yeniköy Mahallesi, Köy Üstü Mevkii, 524 Ada, 7 Parselde yer alan, 1.810,32 m2 alanlı ARSA vasıflı taşınmaz vasıflı taşınmaz;
Taşınmazın tapu kaydı üzerinde, kıymetine olumsuz etki edecek herhangi bir takyidat kaydı ( irtifak hakkı, intifa hakkı vb. gibi) bulunmamaktadır. Taşınmaz eğimli bir topoğrafik yapıya sahip olup, geometrik olarak yaklaşık yamuk formdadır. Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı ya da ekili-dikili ürün bulunmamaktadır. Yüzeyi doğal bitki örtüsü ile kaplıdır. Başiskele Belediyesi İmar Biriminden, taşınmazın resmi - kadastral yolunun bulunduğuna dair şifahi bilgi alınmıştır. Keşif tarihinde, taşınmazın cephe olduğu yolların mahallinde açık olmadığı tespit edilmiştir. Parselin yola terkleri yapılmış olup, net imar parselidir.Taşınmazın yakınına ulaşım özel araçlar ve toplu taşıma araçları ile sağlanabilmektedir. Taşınmazın kamusal (okul, hastane, cami vs. gibi) ve sosyal (restoran, kafe, banka vs. gibi ) donatılara kısmen uzak olsa da, ilçe merkezi sınırlarında olması nedeni ile söz konusu donatılardan faydalanabilmektedir. Yakın çevresinde yapılaşma düşük seviyededir. Yapılar daha çok uzun süredir mahallede ikamet eden kişilerin müstakil konutları ile villa tipi sitelerden oluşmaktadır.
Taşınmazın yakın civarında yer alan Yeniköy Merkez Camii taşınmaz ulaşım için kullanılabilecek röper noktası niteliğindeki yapıdır. Taşınmaz, Başiskele Belediyesi ve Başiskele Kaymakamlığına kuş uçuşu olarak yaklaşık 5.100 metre mesafede yer almaktadır.
Adresi : Ş.Yeniköy Mahallesi, 524 Ada, 7 Parsel üzerinde yer almaktadır. Taşınmaz, adres kayıt sisteminde, Yeniköy Merkez Mahallesi sınırları içerisinde ve Eymen Sokak ile Talha Sokakın kesişiminde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 1.810,32 m2
İmar Durumu : 13.11.2014 tarihli, 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı dahilinde ve Ayrık Nizam Konut Sahasında kalmaktadır. Parselin yapılaşma koşulları; TAKS: 0.30, KAKS: 0.60, Hmax: 2 kat, Ön/ Yan/ Arka Bahçe Çekme Mesafeleri: 5/3/ 3 metre olarak bildirilmiştir. Parselin kamusal terkleri yapılmış olup, net parseldir. Parsel üzerine yapı yapılmasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.
Kıymeti : 1.360.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/04/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan aynı zamanda elektronik ortamda esatis.uyap.gov.tr adresinde ilan edilmiş olup, İİK.nun 127/2.maddesi uyarında tebliğ yapılamayan ilgililere tebliğ yerine geçer, 7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2720 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR