KÜÇÜKÇEKMECE 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Başakşehir'de 180 m² arsa icradan satılıktır

KÜÇÜKÇEKMECE 4. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01063612
Şehir : İstanbul / Başakşehir
Semt-Mahalle : ALTINŞEHİR MAH. / ALTINŞEHİR
: 180
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
288,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
12.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 4. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2016/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Altınşehir Mah., Çiftlik Mevkii, 48 cilt, 4664 sayfa numaralı, 4664 parsel nolu, 180,00 m2 lik arsanın tamamı satışa konudur.
Özellikleri: Bilirkişi raporuna göre "Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Başakşehir İlçesi, Altınşehir Mah., Yan Yol Caddesinde, tapunun 4664 parsel numarasında kayıtlı ve Yan Yol Caddesinden 17 dış kapı numarası alan 180,00 m2 miktarlı arsa vasıflı taşınmazın tamamı niteliğindeki arsa olup, arsanın halihazırdaki durumu boş arsa vasfındadır. Taşınmaz mevkii olarak iyi bir yerde olup, Atatürk Olimpiyat stadına yaklaşık 1,5 km, O3 Avrupa Otoyolu'na (E80 veya TEM) 300 metre mesafede olduğu anlaşılmıştır."denilmektedir.
İmar Durumu : Bilirkişi raporuna göre "1/1000 ölçekli 11/12/2012 onay tarihli Ataşehir-Güvercintepe Bölgesi Uygulama İmar Planı kapsamında büyük kısmının K1: konut alanında, geri kalan kısmının yolda kalmakta olduğu; ancak bahse konu taşınmazın 6306 sayılı Afet Riski Altındaki alanların dönüştürülmesi hakkındaki kanun kapsamında "Rezerv Yapı Alanı'nda kalmakta olduğu anlaşılmıştır."denilmektedir.
Kıymeti : 288.000,00 TL, KDV Oranı : %18,
Kaydındaki Şerhler : Beyan Diğer (Konusu:Rezerv Yapı Alanında Kalmıştır.)
1. Satış Günü: 14/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası, 2. Satış Günü: 12/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. Küçükçekmece Adliyesi A Blok Giriş Kat,G-71 Nolu İcra Daireleriİhale Odası Sefaköy Küçükçekmece / İstanbul
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR