SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Susurluk'da 306 m² arsa icradan satılıktır

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067437
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Semt-Mahalle : KAYIKÇI MAH. / KAYIKÇI
: 306
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

5 EYLÜL 18.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/197 talimat
Muhammen Bedeli
:
76,542 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
Susurluk Adliyesi Mezat Salonu - Susurluk/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SUSURLUK İCRA DAİRESİ


2019/197 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Balıkesir İli,Susurluk İlçesi,Kayıkçı Mahallesi,Karşıyaka mevkii,Tapunun 368 ada 1 nolu parsel tapu kayıtlarında arsa olarak görülmekte olup 306,17 m2 büyüklüğündedir.Keşif tarihinde yapılan inceleme ve tespitler sonucu taşınmazın üzerinde herhangi bir yapının olmadığı taşınmazın arsa vasfında olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz belediye şehir imar planı 1/1000 ölçekli 50 K III -d paftasında mesken sahasında kalmakta olup ayrık nizam 3 (üç) kat TAKS: 0,35 KAKS:1.05 inşaat yapı nizamına müsaadelidir. Taşınmaz imar paftalarında iki taraflı imar yoluna cepheli ve düz olduğu görülmüştür. Satışa konu taşınmaz 368 Ada 1 Parsel nolu taşınmaz bir imar parseli olması, taşınmazın cinsi, miktarı, yol durumu, hissedarları ve hisse oranları itibariyle taksimi ve ivaz ilavesi ile de aynen taksimi mümkün değildir.
Adresi : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 368 Ada, 1 Parsel, KAYIKÇI Mahalle/Köy, KARŞIYAKA Mevkii,
Yüzölçümü : 306,17 m2
Arsa Payı : Dosyasındadır
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 76.542,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5, TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için,fiziken yapılacak olan ihalede, fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu husususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır)

7-Tebliğ yapılamayan ilgililer yönünden gazetede ve elektronik ortamda yapılan ilanın İİK 127. Maddesi gereğince tebliğ mahiyetinde sayılamasına,

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/197 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR