SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Sındırgı'da 416 m² arsa icradan satılıktır

SINDIRGI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181613
Şehir : Balıkesir / Sındırgı
Semt-Mahalle : KURTULUŞ MAH. / SINDIRGI
Yayınlandığı Gazeteler

SINDIRGI HABER 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2020/48 ESAS
Muhammen Bedeli
:
124,872 TL
Birinci Satış Günü
:
20.08.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
17.09.2020 14:20
Satış Yeri
:
SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU ( CAMİCEDİT MAH. ATATÜRK CAD. NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI )

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SINDIRGI
İCRA DAİRESİ
2020/48 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Sındırgı İlçe, 640 Ada, 6 Parsel, Kurtuluş Mah. Harmanlık Mevkii,Taşınmaz tapu kayıtlarında Tavukhane ve Arsası niteliğinde kayıtlıdır. Taşınmaz Sındırgı Merkeze yaklaşık olarak 600 metre kuş uçuşu mesafesindedir. Parsel düzdür. yeni yerleşim bölgeleri olarak, parselinyakın çevresi elektrik su yol ve kanalizasyon alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır.düz arazide düzgün geometridedir. keşif tarihi itibari ile üzerinde tescilli olan Tavukhane yıkılmış yerinde bulunamamaktadır. tam imar parseli olan 640 ada 6 parsel iki yola cepheli ara parseldir. Güney doğunsunda ki Şht. Ömer Yılmaz sokağa cephesi 13 m Kuzeybatısındaki imar yoluna cephesi 14m civarında ortalama 30,8 m derinliğindedir. tüm alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır. ulaşım sorunu yoktur. şehir merkezine yaya veya özel araç ile ulaşım sağlanabilmektedir.
Yüzölçümü : 416,24 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama imar planına ayrık nizam 2 katlı konut yapı adasında yer almaktadır.
Kıymeti : 124.872,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. Beyan '' İŞ BU PARSEL ÜZERİNDEKİ TAVUKHANE 640 ADA 7 NOLU PARSELE 81 M2 TECAVÜZLÜDÜR'' beyan ile birlikte ihale edilecektir.
1. Satış Günü : 20/08/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 17/09/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : SINDIRGI BELEDİYESİ MEZAT SALONU ( CAMİCEDİT MAH. ATATÜRK CAD. NO: 5 SINDIRGI NOTERLİĞİ KATI )
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/48 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR