BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Burhaniye'de 2.105 m² arsa icradan satılıktır (çoklu satış)

BURHANİYE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153101
Şehir : Balıkesir / Burhaniye
Semt-Mahalle : TAYLIELİ MAH. / ÇORUK
: 2105
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 19.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/129 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.05.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.06.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Belediye) Belediye Başkanlığı Burhaniye/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURHANİYE
İCRA DAİRESİ
2019/129 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda :Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Taylıeli Mahallesi, 436 ada, 11 parsel, 2.105,78 m2 yüzölçümlü, arsa vasıflı taşınmaz olarak kayıtlıdır. Kıymet taktiri raporuna göre: Taşınmaz Burhaniye İlçe merkezi dışında Taylıeli Köyü olarak bilinen Taylıeli Mahallesinde bulunmaktadır.Taşınmaza gitmek için Çanakkale - İzmir Karayolu üzerinde Çanakkale istikametinde ilerlerken Burhaniye şehir merkezine girilmeden İskele bölgesinde anayol üzerinde Taylıeli köyüne ayrılan yola sapılarak Taylıeli Köyüne varılır, Köy içinden devam eden Taylıeli Sokak üzerinden Burhaniye Belediyesinin yaptığı amfi tiyatroya gelmeden 2 parsel önce, arsa Beydağı restauranta komşu parsel üzerindedir. Taşınmazın merkezinde 1-2 katlı yıllar öncesi yapılmış kargir köy evleri mevcut olup, bu evler bazı bölümlerde tadil edilmekte, konut, otel, turizm tesisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mevkide köy içi arsa ve köy kenarı tarla ve zeytinlik vasıflı taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmaz Beydağ Restaurant bitişik parsel konumlu arsadır.Taşınmaza toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşım imkanı tamdır.Taşınmazın altyapı ve üstyapı imkanları tamdır. Taşınmaz Çanakkale İzmir karayoluna 1700 metre, Burhaniye şehir merkezine 6 km mesafededir.Taşınmazın parseli Beydağ Restauranta bitişik parsel ve Beydağ Restaurantın avlu bölümü ile müştemilat binası bu arsa içerisinde kalmaktadır.Taşınmaz arsa şekil olarak düzgün kenarlardan oluşan iki adet dikdörtgen oluşumu olarak nitelendirilebilecek şekildedir.Taşınmaz parsel arsası dik eğimli bir arsa olup inşai çalışma sırasında harfiyat çalışması gerektirecek bir arsadır. Arsa üzerinde az sayıda zeytin ağacı,çalılık ve otluk formda bitki örtüsü bulunmaktadır. Arsanın geniş deniz ve doğa manzarası bulunmaktadır.
İmar Durumu : Kırsal yerleşik alan lejantında kalmakta olup, 2 kat yapılaşma koşullarına tabidir.
Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Belediye) Belediye Başkanlığı BURHANİYE / BALIKESİR

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz tapuda : Balıkesir İli, Burhaniye İlçesi, Mahkeme Mahallesi, Çayiçi Mevkii, 313 ada, 30 parsel, Üçüncü Kat, 7 nolu bağımsız bölüm, mesken nitelikli taşınmaz olarak kayıtlıdır. Kıymet taktiri raporuna göre :Taşınmaz Burhaniye İlçesi ,Mahkeme Mahallesi, Kasım Akova Caddesi, Erhan Duran Apt. No: 26/ 7 adresinde bulunmaktadır.Taşınmaz Burhaniye İlçe merkezinde bulunmaktadır. Taşınmaz Çanakkale İzmir Karayolu manzaralı ve bu karayoluna yan yol olarak kullanılan Kasım Akova Caddesi üzerindedir. Karayolu ile cadde arasında yeşil alan bulunmaktadır.Taşınmazın çevresinde 5-6 katlı yeni yapım apartmanlar, zemin katları iş yerleri, iş hanları, ofis, dükkan vb ticarethaneler ile, Kamu Kuruluşları ve diğer kurumlar bulunmaktadır. Taşınmaz şehir merkezinde sosyal yaşantının en yoğun olduğu bölgededir. Taşınmaza toplu taşıma ve özel araçlarla ulaşım imkanı tamdır. Taşınmazın altyapı ve üst yapı imkanları tamdır. Taşınmaz Çanakkale İzmir Karayoluna paralel yan yol üzerinde, Burhaniye Otogara 1000 metre mesafededir.Taşınmazın bulunduğu parsel içerisinde 5 katlı yeni yapım bina bulunmaktadır. Taşınmaz ana bina dış cephesi boyalı, bina giriş kapısı elektronik otomatla açılan demir kapı, merdivenler mermer kaplı, korkuluklar alüminyum doğrama imalattır. Dosyaya konu 7 nolu mesken taşınmazın 3. Katında giriş cephesine göre sağ kolda ön arka konumludur. Taşınmaz 2 oda 1 açık mutfak salon, 1 tuvalet-wc ve 1 balkon bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz yaklaşık 75 m2 kullanım alanlıdır. Taşınmazın zeminleri laminant parke, ıslak hacimlerde karo seramik, duvarlar saten alçı üzeri boyalı, ıslak hacimlerde seramik, tavanlar kartonpiyer uygulamalıdır. Taşınmazın mutfak mahalinde mermerit dökme tezgah üzerinde ve altında mdf ahşap dolap bulunmaktadır. Taşınmaz banyosunda duşakabin bulunmaktadır. Taşınmazın mesken giriş kapısı çelik, diğer kapılar Amerikan panel kapıdır. Taşınmazın pencereleri ahşap görünümlü pvc pencere ve üzerilerinde panjurları bulunmaktadır. Taşınmaz içerisi bakımlı olup tadilat gerektirmemektedir. Taşınmaz kalorifer ısıtma sistemi bulunmaktadır. Taşınmaz ana binada asansör bulunmaktadır.
İmar Durumu : Konut Lejantında Ayrık Nizam 5 kat TAKS:0,40 yapılaşma koşullarına sahiptir.
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 13/05/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/06/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri :Mezat Salonu (Belediye) , Belediye Başkanlığı BURHANİYE/ BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İhale alıcısının taşınmazın şerh-beyan-irtifak hanesinde belirtilen hususları ve bunlara ilişkin neticeleri peşinen kabul etmiş sayılacağı,

7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen ilgililer hakkında İİK.'nun 127.maddesi uyarınca e-ilanın ve gazete ilanının tebligat yerine geçeceği, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/129 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR