AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık/Küçükköy'de 325 m² arsa icradan satılıktır

AYVALIK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094648
Şehir : Balıkesir / Ayvalık
Semt-Mahalle : KÜÇÜKKÖY MAH. / KÜÇÜKKÖY
: 325
İmar Durumu : Sit Alanı
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/321 talimat
Muhammen Bedeli
:
30,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
03.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
Ayvalık Adliye Sarayı Ek Bina Ayvalık İcra Müdürlüğü Odası - Ayvalık/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AYVALIK
İCRA DAİRESİ
2018/321 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı Mevkii Cilt : 39, Sayfa: 4851, Ada: 104, Parsel: 1 de tapuya kayıtlı 325,01 m2 miktarında Arsa vasfındaki taşınmaz.
NOT : TAŞINMAZ YABANCI UYRUKLU KİŞİ VE TÜZELKİŞİLERE SATILAMAZ.
TAŞINMAZIN HALİ HAZIR DURUMU VE TESBİTİ : Taşınmaz Balıkesir ili Ayvalık ilçesi Küçükköy Mahallesi Sarımsaklı Mevkii 101 ada 1 parsel adresinde bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde hali hazırda yapılmış bir imalat bulunmamaktadır. Bu nedenle değeri belirlenirken imar durumu özelliklerine göre değerlendirme yapılacaktır. Kıymet taktiri istenilen taşımazın konumu , büyüklüğü, imar durumu özellikleri, manzara özellikleri, yapılanma koşulları , merkeze ve yollara olan mesafesi ile kıymet taktirinin yapıldığı tarih itibariyle piyasa alım satım rayiçleri gözönünde bulundurulduğunda tam hisse değerinin 30.000,00 TL şeklinde belirlenmiştir.
İMAR DURUMU :Ayvalık Belediye Başkanlığı İmar ve Şehirçilik Müdürlüğünün 10/08/2018 tarih ve 6743 sayılı yazısı ile Küçükköy Mahallesi 104 ada 1 parsel uygulama imar planında 1. Derece doğal sit alanında kalmaktadır. Şeklinde bildirilmiştir.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Korunması gereken Kültür Varlığı ,Stratejik 2. Derece Askeri Yasak Bölge İçindedir. 6831 Sayılı Kanun 2. Maddesi Gereğince şerhlidir.
1. Satış Günü : 09/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 03/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : AYVALIK ADLİYE SARAYIEK BİNA AYVALIK İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI -AYVALIK/BALIKESİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-İİK.127.maddesi uyarınca,ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur.Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde ,varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir.Bunun dışında adres araştırması yapılmaz.gazetede ve elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.

6- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/321 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR