ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Aydın Çine'de 210 m² arsa icradan satılıktır

ÇİNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117115
Şehir : Aydın / Çine
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ÇİNE
: 210
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

ÇİNE MADRAN 17.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/412 TLMT
Muhammen Bedeli
:
40,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇİNE
İCRA DAİRESİ
2018/412 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Aydın ili, Çine ilçesi, Yenimahalle Mahallesi, 34.Sokak Çıkmaz Mevkii, 410 Ada, 6 Parsel, 210,11 m2 yüzölçümlü, arsa vasfındaki taşınmazın tam hissesi satışa çıkartılmıştır. Taşınmaz 1/1000 Uygulama İmar Planı kapsamında olup imar planında Ayrık Nizam - TAKS: 0.50/KAKS:1.50 - 3 kat yapılanma şartlarına sahip, konut tahsisli bir imar adası içerisinde yer almakta olup taşınmazın imar durumunda gösterildiği şekilde yol cephesinde yaklaşık 10 m2 kamu lehine yol terki yapılası gereklidir. Yan bahçe ve arka bahçede yapı yaklaşma mesafeleri 3.00 m'dir. Taşınmaz üzerinde ekonomik değeri olmayan ağaçlar ile -yapılanma için kesilecek olan- sökülür malzeme ile araç için gölgelik bulunmaktadır. Taşınmaz Aydın-Muğla Karayolu, Mustafa Türkoğlu İlköğretim Okuluna yakına konumdadır. Taşınmaz yol, su, elektrik, iletişim, doğalgaz, kanalizasyon, katı atık, vb. teknik ve alt yapı hizmetlerinden faydalanan bir konumdadır.

Adresi : Yenimahalle Mahallesi 357 Sokak Dış Kapı No:23Çine / AYDIN

Kıymeti : 40.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 18/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : Çine Belediye Başkanlığı Zabıta Amirliği Binası-Kapalı Pazar Yeri Yanı ÇİNE/AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/412 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR