KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Avcılar ilçesi'ndeki arsa icradan satılıktır (hisse satışı)

KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888579
Şehir : İstanbul / Avcılar
Semt-Mahalle : FİRUZKÖY MAH. / FİRUZKÖY
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 04.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/9620 ESAS
Muhammen Bedeli
:
665,655 TL
Birinci Satış Günü
:
18.12.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
14.01.2019 14:00
Satış Yeri
:
Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 K.Çekmece Ceza Adliyesi Giriş Kat İcra Daireleri Koridoru İhale Odası K.Çekmece/İst -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.KÜÇÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2016/9620 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
TApu Kaydı ve Özellikleri :İstanbul İli Avcılar ilçesi Firüzköy Mahallesi Söğütayazma mevkii 142 ada 4 parsel sayılı 299,77 m2 alanlı arsanın½ Hissesi dir. Bilirkişi raporuna göre; Tapunun 142 ada 4 parsel sayılı 299,77 m2 alanlı arsaüzerinde hisseli olarak 1.bodrum kat +zemin kat +3 adet normal kat ve çatı katından müteşekkil olduğu tespit edilmiştir. Satışa konu olan arsa kat irtifakı olmadığından hesaplamalar toplam inşaat alanı üzerinden hisse bazında yapılarak aşağıda gösterilecektir. Satışa konu olan yapıda bulunan meskenler ; 3 oda , 1 salon , mutfak , banyo , WC ve balkondan ibaret olup salon ve oda taban alanları parke , hol, balkon , mutfak , banyo gibi yerlerin taban alanlarının tamamının seramik olduğu, mutfak dolapları leminant , tezgahı mermer , duvarları fayans , banyosu klozetli lavabolu , duşakabinli , duvarları fayans , iç doğramaları kapı , kanat ve kasaları Beyaz Ahşap yağlı boyalı , dış doğramaları pencere kanat ve kasaları çift cam pimapen , mesken plastik badanalı , elektriği suyu mevcut doğalgaz ısıtma sistemli meskenler tahmini ve takribi olarak 120,00 m2 alanlı birer meskenler oldukları görülmüş olup inşaatın toplam alanının tahmini olarak 720,00 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir.Ayrıca söz konusu arsa üzerine çapı uygulandığından arsanın çapına ve yerine uygun olduğu görülmüştür.
Adresi : Firüz köy Mahallesi Poyraz Cad Koza Sok 8 Altınışık Apt No:8 Avcılar / İSTANBUL
Yüzölçümü : 299,77 m2
İmar Durumu : İstanbul ili Avcılar İlçesi Firüzköy mahallesi 142 ada 4 parsel sayılı yer 15/02/2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Firüzköy mah köy yerleşik alanı ve civarında kalan bölüme ait .etap uygulama imar planında ikiz nizam 3 kat yapılaşma şartlarında Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 665.655,00 TL -KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 18/12/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 14/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Tevfikbey Mah. Halkalı Cad. No:146 K.Çekmece Ceza Adliyesi Giriş Kat İcra Daireleri Koridoru İhale Odası K.Çekmece/İst -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9620 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR