TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Arsin Fatih Mahallesi'nde fındık bahçesi mahkemeden satılıktır

TRABZON 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131573
Şehir : Trabzon / Arsin
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / ARSİN
: 2964
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,788,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
15.04.2020 11:00
Satış Yeri
:
Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/TRABZON

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TRABZON 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/3 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Arsin İlçe, FATİH Mahalle/Köy, MEYDAN Mevkii, 677 Ada, 64 Parsel, Taşınma tapu kaydında Fındık Bahçesi olarak geçmekte olmasına rağmen Arsin Belediye sınırları içerisinde imar planı kapsamında, meskun mahallede olup her türlü belediye hizmetlerinden sınırsız faydalanmakta olduğundan Arsa vasfındadır. Taşınmaz Arsin İlçesinin batı tarafındaki Fatih Mahallesi merkezinde yer almakta olup sahil yoluna yaklaşık olarak 170 m mesafededir. Taşınmaz Arsin İmam Hatip Ortaokulunun 50m kadar batı tarafında kalmakta olup kuzeyinden ve batısından geçmekte olan Kerkük Çaddesiyle Karabağ Caddesinin Keşiştiği yerdedir. Parselin yanına kadar giden asfalt kaplama yolu mevcut olup ulaşım problemi yoktur. Taşınmaz düz bir yüzeye sahiptir. Son zamanlarda etrafında site tarzı yapılaşmalar artmakta olup gelişmekte olan bir muhittedir. Trabzon Havalimanına yaklaşık 13,3 Km, Trabzon Şehir Merkezine yaklaşık 18 km ve Arsin ilçe merkezine yaklaşık 1,3 Km taşınmaz Karadeniz Sahil Yoluna 170m mesafededir. Taşınmaz üzerinden keşif tarihi itibariyle herhangi bir yapı yoktur. Taşınmazın geometrik yapısı düzgün değildir. Keşif günü itibariyle taşınmazın üzerinde 120 adet fındık ocağı tespit edilmişitr. Fındık ocakları tekniğe uygun olarak dikilmiş ve bakımları yapılmıştır. Fındık ocaklarının yaşları yaklaşık olarak 20 yıldır. Herbir ocaktı 6 adet fındık ağacı bulunmaktadır.
Adresi : Kerkük Çaddesiyle Karabağ Caddesinin Keşiştiği yer Arsin/TRABZON
Yüzölçümü : 2.964,69 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planı dahilinde Açık pazar alanı ve Ayrık nizam 3 kat konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 1.788.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 20/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 15/04/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Trabzon Adliyesi Zemin Kat (Z-57 nolu)Satış Odası Kaşüstü/YOMRA/TRABZON

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR