GAZİANTEP 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Arsa satışı yapılacaktır

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00849988
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BEYLERBEYİ MAH. / BEYLERBEYİ
: 1139
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 10.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1595132 TL
Birinci Satış Günü
:
23.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/4 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz, arsa niteliğinde olup 1.139,38 m2 yüzölçümüne sahiptir. Davaya konu taşınmazın Beylerbeyi Mahallesi, İl Genel Meclisi Anadolu Lisesinin hemen güney-doğusu tarafında boş durumdaki köşe parseldir. Şehir merkezinin kuzeyinde, şehirler arası otogara yakın mesafede, yapılaşmanın yeni ve yoğun olarak tercih edildiği bir bölge de bulunmaktadır. Çevresi tamamen yapılaşmış, ayrık nizam 4-5 katlı mesken amaçlı binaların bulunduğu bir muhittir. Altyapı hizmetleri tam olup Belediye ve sosyal hizmetlerden de tam olarak faydalanmaktadır. Ulaşım sorunu yoktur ve mevcut durumu itibariyle şehrin mesken amaçlı talep gören bir bölgesinde bulunmaktadır.

Adresi : Gaziantep ili, Şehitkamil ilçesi, Beylerbeyi Mahallesi. 730 ada 8 parsel sayılı taşınmaz.
Yüzölçümü : 1.139,38 m2
İmar Durumu : İmar planında A4 (ayrık nizam dört katlı) konut yapı adasında ve 1.55 Emsal (KAKS) katsayısıdır.

Kıymeti : 1.595.132,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.

1. Satış Günü : 23/10/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 23/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / GAZİANTEP
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR