SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'te 316 m2 arsa icradan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961173
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : KÜRÜŞ MAH. / SERİK
: 316
Yayınlandığı Gazeteler

AYYILDIZ TOROS 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/3223 ESAS
Muhammen Bedeli
:
252,800 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 14:30
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ

2016/3223 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 1369 Ada, 8 Parsel, KÜRÜŞ Mahalle/Köy, Mera Mevkii, Taşınmaz arsa niteliğindedir. ilçe merkezinde bulunan kürüş mahallesinde yer alan taşınmazın havaalanına uzaklığı ort. 32 km. denize uzaklığı ise ort. 10 km'dir. Taşınmaz üzerinde zemin oturumu ; 120 m2 olan 2 katlı betonarme yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Merdivenleri mozaik kaplıdır. Pencereleri ahşaptır, zemin kat pencerelerinde demir korkuluk vardır. Anahtar olmadığı için içine girilememiştir. Bu yapının Belediye kayıtlarında ruhsatı bulunmamaktadır. Taşınmazın alt yapı hizmetlerinden ; yol, elektrik, telefon, içme suyu ve atık su kanalizasyon şebekesi imkanlarından faydalanmaktadır. Taşınmaz üzerinde yapılar zeminde yapılan incelemelere göre sınıflandırıp bulunan yapı değerlerinin üzerine arsa değerinin eklenmesi suretiyle değer takdiri yapılmaktadır. Adresi : Kürüş Mah. Mera Mevkii 1369 Ada 8 Parsel Serik / ANTALYA Yüzölçümü : 316 m2 Arsa Payı : 1/1 İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz imar planı içerisinde kalmaktadır. Yapılaşma şartı ; ayrık nizam 4 kattır. Kıymeti : 252.800,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydındaki gibidir. 1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası 2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 14:30 - 14:35 arası Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3223 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR