SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Serik'te 23951 m2 arsa icradan satılıktır

SERİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01037831
Şehir : Antalya / Serik
Semt-Mahalle : KARADAYI MAH. / SERİK
: 23951
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 12.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3581 TLMT
Muhammen Bedeli
:
2,491,106 TL
Birinci Satış Günü
:
31.10.2019 14:15
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:15
Satış Yeri
:
Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SERİK
İCRA DAİRESİ

2018/3581 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 274 Ada, 2 Parsel, KARADAYI Mahalle/Köy, TOPTAŞ-TUZLA BURUN Mevkii, Taşınmaz niteliği arsadır. Yapılaşma şartı örtü tarım alanıdır. Parsel üzerine yapılmış ancak parsele taşmış olan seranın 234 m2 kısmı parsel içinde kalmaktadır. Parsel üzerinde yer alan zeytin ağaçları 110 adet ağaç 20 yaş üzeri, 60 adet ağaç ise 8-9 yaşlarındadır. Deniz seviyesinden 4 ile 8 metre yükseklikte olan parsel üzerinde yüksek kesimlerine ağaç dikilmiştir. Parsel killi tınlı ağır ve yapışkan derin işlenen toprak yapısındadır. Erozyon ve sel baskını tehlikesi yoktur. Topoğrafik yapısı düze yakındır. DSİ sulama sisteminden sulanan sulu tarım arazisidir. Sulama engeli yoktur. Suya ve yola ulaşımı kolaydır. Parselin geniş kısmında tarla ürünleri yetiştirilmektedir. Bir bölümü zeytinlik, az bir kısmı örtü altı tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Genel yapısı sulu tarla arazisidir. Yöre halkının geçim kaynağı tarımsal ürünler olup, bilgi ve beceri derecesi iyidir. Olduğu gibi kullanıldığında parsel üzerinde yetiştirilen ürünlerden yıllık 2.000,00 TL dekar başına net gelir temin edilir. Parselin bulunduğu yörede nüfus yoğunluğu ortadadır. Parselin bulunduğu yerde 1 dekar arazi kira 150-200 TL dir. Bu mevkiilerde alım satım değerleri 70 ile 100 TL / m2 arasındadır. Parsel tarımsal imar uygulaması yapılmış, arsa konumundadır. Alt yapıları mevcut olup, ulaşımı kolaydır. Arsa özellilerine göre kapitilizasyon faiz ornı %2,5 olarak alınmalıdır. İleride değerinde artış meydana gelecektir. Bu nedenle objektif unsur ilavesi %25 olarak alınmalıdır. Parsel üzerinde değerine tesir eden unsurlar vardır. parsel üzerine yapılmış ancak parsele taşmış olan seranın 234 m2 kısmı parsel içinde kalmaktadır. Sökülebilir nitelikli olan ve parsele taşkın yapıldığı için, sera değerlendirme dışı bırakılmıştır. Parsel üzerinde yer alan zeytin ağaçları 110 adet ağaç 20 yaş üzeri, 60 adet ağaç ise 8-9 yaşlarındadır. Düzenli dikili olan zeytin ağaçları parselin 8 dekar alanında olup, yıllık 9.600,00 TL geliri vardır. 10 yıl daha geliri devam edecek ağaçların değeri 96.000,00 TL dir. Borçlu parselde tam hisseye sahiptir. Adresi : Karadayı Mahallesi 274 Ada 2 Parsel Yerleşim Biriminin Batısında 800 M Kadar Mesafede Yerleşim Biriminin Dışında Toptaş-Tuzlaburun Mevkiinde Yer Alır Serik / ANTALYA Yüzölçümü : 23.951,06 m2 Arsa Payı : 1/1 İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planı içinde kalmaktadır. Yapılaşma şartı örtü altı tarım alanı E=0,10 ve hmax = 6,50 m dir. Parselde tarımsal imar uygulanmıştır. Kıymeti : 2.491.106,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir. 1. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:15 - 14:20 arası 2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:15 - 14:20 arası Satış Yeri : Serik Belediyesi Zemin Kat Nikah Salonu - Orta Mah. Kızderesi Cad. No:25 SERİK / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3581 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR