MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 9295 m² arsa icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01013945
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : TAŞAĞIL MAH. / TAŞAĞIL
: 9295
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 21.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2010/475 TLMT
Muhammen Bedeli
:
942,111 TL
Birinci Satış Günü
:
19.08.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2010/475 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Taşağıl mah. 275 ada 1 parselde kayıtlı arsa niteliğindeki taşınmaz , 9.295,62 m2 yüzölçümlü olup tam hisse itibarı ile borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın çeşitli merkezlere olan ortalama kuş uçumu mesafeleri Manavgat merkeze 24 km. Serik e 9,5 km. Taşağıl merkeze 2700 m. , Antalya -Alanya karayoluna 630 m. , Akdenize 2600 m. , Antalya havalimanına 36 km. Şeklindedir. Taşınmaz çevresinde imar planında yol gözükmekteyse de yerinde açılmış bir yol mevcut değildir. Parselin yakın çevresindeki alanlar imar planı içeresinde ise de filliyatta ham arazı şeklinde olduğundan tarımsal olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın bölgedeki altyapı hizmetlerinden yararlanabilme imkanı orta seviyede olup belediye hizmetlerinden de yaralanabilir konumdadır. Keşif tarihinde parsel üzerinde inşai bir muhtesat yoktur. Ana taşınmazın zemini mekanik açıdan yükseklik profiline göre yumşak-sert toprak şeklindedir. Arazi konumu ve topografyası düzdür. Keşif tarihi itibarı ile parsel üzerinde inşai ya da zirai muhtesat mevcut değildir.
İmar Durumu : imar çapına göre parsel ‘’Özel Sosyal Tesis Alanı’’ olarak imarlı olup, bu alanda Restaurant, İdari Tesis, Sosyal Tesis, Gölet, Mini Golf, Tenis Kortu, Basketbol Sahası yer alabilir denilmektedir.
Kıymeti : 942.111,09 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyada mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 19/08/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2010/475 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/06/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR