MANAVGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Antalya/Manavgat'ta 799 m2 arsa mahkemeden satılıktır

MANAVGAT (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01198809
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : YAYLA MAH. / MANAVGAT
: 799
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 30.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,015,677 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
05.10.2020 10:30
Satış Yeri
:
Manavgat Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Yukarı Mahalle Bayır Mevki 973 ada 6 parsel sayılı 799 m2 miktarlı arsa vasfında tapuda kayıtlıdır.Bayır mezarlığının hemen güneydoğusunda Ferah Öğrenci Yurdunun hemen doğusunda, 2542-2544 sokak birleştiği köşebaşında yeralır. Batısı ve güneyi yol, diğer cepheleri komşu parsellerle çevrilidir. Çevresindeki imar yolları açılmış ve kaplanmış olup tüm altyapı hizmetlerinden faydalanabilir. Yüzeyin düz ve düzgün olup boş vaziyettedir.
Adresi : Yayla Mah. 2542 Sk Manavgat / ANTALYA
Yüzölçümü : 799 m2
İmar Durumu : Konut alanları içinde ayrık nizam TAKS=0,40 ve 3 kat olarak imarlıdır.
Kıymeti : 1.015.677,96 TL (KDV Hariç)
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 05/10/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Manavgat Adliyesi Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/07/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR