MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 536 m2 arsa icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00940547
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : TAŞAĞIL MAH. / TAŞAĞIL
: 536
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
88,440 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 10:00
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Taşağıl mah. Adaağaç mevki 171 ada ,9 parsel , 536,00 m2 yüzölçümlü arsa niteliğindeki taşınmaz , tam hisse itibarı ile tapu maliki adına kayıtlıdır. Antalya-Manavgat Karayolunu Taşağıl Mahallesine bağlayan Serik Caddesi ve buradaki kavşağın 450-500m kadar güneybatısında, Taşağıl Mahalle yerleşim alanının 3,5km kadar güneybatısında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Manavgat İlçe merkezine 23km mesafede bulunmaktadır.Konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunan parsel, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu bir çok altyapı hizmetlerinden henüz yararlanamaz durumdadır.Dosya içerisinde bulunan imar planına göre parselin hudutları itibari ile kuzeybatısı ve güneybatısı yollar, diğer cepheleri ise komşu parsellerle çevrilidir.Parsel çevresinde bulunan yollar keşif tarihi itibari ile henüz açılmamış durumda olup,parsele ulaşım Antalya-Manavgat Karayolundan sonra devam eden stabilize yollardan sağlanmaktadır.Parsel çevresinde oldukça seyrek şekilde konut ve tarım amaçlı yapılar bulunmakta olup, parselin yakın çevresindeki araziler genellikle narenciye bahçesi yada tarım amaçlı olarak kullanılır görünümdedir.Parsel keşif tarihi itibari ile düz bir yüzeye sahip olup, üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır.
İmar Durumu : Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 01.02.2018 tarih ve E.2547 sayılı yazısına göre Taşağıl Mahallesi 171 ada 9 parsel numaralı taşınmaz; Taşağıl 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Emsal (E)=0,60 olan, Ayrık Nizam ve Hmax=9,50m olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 88.440,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR