MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 479 m2 arsa icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043193
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : SORGUN MAH. / MANAVGAT
: 479
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 29.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/844 TLMT
Muhammen Bedeli
:
732,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2019 10:35
İkinci Satış Günü
:
12.11.2019 10:35
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ
2018/844 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Sorkun Mahallesi, 2118 ada 2 parsel numaralı taşınmaz, 479,00m2 miktarında, Arsa vasfıyla tamamı borçlu adına tapuda kayıtlıdır.Satışa konu parsel çevresinde bulunan imar yolları büyük oranda açılmış ve kaplanmıştır. belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parsel konumu itibari ile talep oranının yoğun olduğu bir bölgede bulunmaktadır.Parsel çevresinde, müstakil yada site şeklinde yapılmış konut amaçlı yapılar bulunmakla birlikte, yaklaşık 80 m kadar batısında bulunan Sorgun Bulvarı üzerinde ise ticari amaçlı yapılar bulunmaktadır. Keşif tarihinde satışa konu parsel üzerinde kısmi bir bodrum kat, zemin kat, 1. normal kat ve 2. normal kat seviyelerinden oluşmakta olan, bir adet konut amaçlı yapı bulunmaktadır. Bu yapı ile birlikte satılacaktır.Yapının dış cephesi sıva üstü boya, cephe doğramaları kısmen eski tip ahşap, kısmen plastik, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihinde belirli oranda yıpranmış bir görünüme sahiptir. Yapı yaklaşık olarak 550 m² civarında inşaat alanına sahiptir.Taşınmazın 2018 yılı m² birim değeri:75,00 TL’dir. Taşınmazın üzerindeki muhdesatıyla birlikte, keşif tarihi itibari ile satışa esas toplam değerinin 732.000,00TL tespit edilmiştir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Sorgun Mahallesi, 8002 Sokak, No:11
Yüzölçümü : 479 m2
Arsa Payı :--
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 28.11.2018 tarih ve E.23015 sayılı yazısına göre taşınmaz; Manavgat (Antalya) 2. Etap (Side Turizm Alanı-Sorgun Bölgesi) 1/1000 ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında “Konut Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E) =0,50 ve Yençok= 3 Kat (12,00m) olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 732.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :İpotek ve 150/c şerhi ile icrai ve ihtiyati haciz şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 18/10/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 12/11/2019 günü 10:35 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/844 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR