MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 311 m2 arsa icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153115
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / MANAVGAT
: 311
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1107 Esas
Muhammen Bedeli
:
360,117 TL
Birinci Satış Günü
:
18.05.2020 09:40
İkinci Satış Günü
:
12.06.2020 09:40
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/1107 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Antalya ili, Manavgat ilçesi, Hisar Mahallesi, 2413 ada 1 parsel numaralı taşınmaz, 4.989,00m2 miktarında olup Arsa vasfıyla 1/16 hissesi (311,81m2) borçlu adına kayıtlıdır. Satışa konu taşınmaz D 400 Karayolunun kuzeyinde ve Çakalderesi Mevkiinden Sarılara giden yolun doğusunda ve yola cepheli konumdadır. Bölge içerisindeki ağırlıklı yol kaplaması sıcak kaplama asfalt şeklinde olup mehreç alınan yol tek yönlü bölünmüş yoldur. Parselin yakın çevresinde çok sayıda konut kullanımlı ve ormanlık alanlar mevcuttur. Taşınmazın bölgedeki altyapı hizmetlerinden yararlanabilme imkanı üst seviyededir. Parsel üzerinde keşif tarihi itibarıyla inşai muhtesat mevcuttur. Bu sabit muhtesatlar; A Binası:Konteyner şeklinde olup, yanında Çelik+ PVC malzeme ile betopan malzemelerden ekleme yapılmıştır. Ön kısmında ise gölgelik mevcuttur. Bu yapı taşınabilir nitelikte olduğundan taşınmazdan ayrılması mümkün olmayan yapılardan değildir B Binası: Çelik konstrüksiyon olup, üst kısmı ile arkası trapez sac malzeme ile kapatılmıştır.Depo ve çalışma alanı olarak kullanılmaktadır. C Binası:Çelik konstrüksiyon ve yığma tekniğin karışımı şeklinde inşa edilmiş olup üzeri trapez sacmalzeme ile kaplanmış ve atölye alanı olarak kullanılmaktadır. Zemini beton kaplanmıştır. D Binası:Çelik konstrüksiyon olup çevresi ve üzeri trapez sacmalzeme ile kaplanmış ve depo amaçlı kullanılan bir yapıdır.Taşınmazın birim arz değerinin bu şartlar altında 1100,00 TL/m2 olduğu bilirkişi heyetince tespit edilmiştir.Hissedarların tapuda kayıtlı adreslerine çıkarılan satış ilanının iade gelmesi halinde veya tapuda kayıtlı adresleri yok ise varsa yurt içi mernis adreslerine satış ilanının tebliğine, yurt içi mernis adresleri bulunmaması halinde elektronik ilan ile gazete ilanının tebliğ yerine geçmiş sayılacağı ilan olunur.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Kavaklı Mahallesi, 6501 sokak, No:10
Yüzölçümü : 4.989,00 m2
İmar Durumu :Parselin bulunduğu alan belediyesinden yaptığım arşiv araştırmasında 1/1000 ölçekli uygulama imar planında Konut Alanı şeklinde düzenlenmiştir. Yapılaşma koşulları ise E:0,90- hmaks=3 kat şeklindedir. Parselin çevresi planda yol ise de keşif tarihinde arka cephedeki (Ormana komşu cephe) yolları fiili olarak açılmamıştır.
Kıymeti : 360.117,66 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Borçlunun hissesi üzerinde icrai ve ihtiyati haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 18/05/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 12/06/2020 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1107 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/03/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR