MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 152 m2 arsa ve üzerindeki yapılar icradan satılıktır (Hisseli satış)

MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01181460
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ÇAYYAZI MAH. / MANAVGAT
: 152
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 27.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7 Talimat
Muhammen Bedeli
:
365,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.09.2020 10:50
İkinci Satış Günü
:
13.10.2020 10:50
Satış Yeri
:
Adliye Bahçesi, C Giriş Kapısı, Açık otopark Alanı, Manavgat / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
1. İCRA DAİRESİ

2019/7 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Manavgat İlçe, ÇAYYAZI Mahallesi, 1990 Ada, 2 Parsel sayılı taşınmaz; Belediye Başkanlığının yazısına göre, Manavgat 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında "Konut alanları" içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam ve 2 Kat olarak tanımlanmıştır. Taşınmaz Şelale Caddesinin 50 m kadar doğusunda, Musulu Camii'nin 70 m kadar doğusunda, Manavgat Irmağı ve "Özel Şelale Öğrenci Yurdu" nun 500 m kadar kuzeyinde bulunmakta olup, parselin güney cephesi üzerindeki yapının buna numarası 52 ve 53, kuzey cephesindeki yapının bina numarası ise 49 dur. Belediyemiz arşiv kayıtlarında yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesine ile ilgili bilgi ve belgeye rastlanmamıştır. Parselin çevresindeki imar yolları açılmış ve kaplanmıştır. Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu tüm altyapı hizmetlerinde yararlanabilir durumdadır. Keşfe konu parsel üzerinde, bur tanesi parselin kuzey cephesi üzerinde, bir tanesi de parselin güney cephesi üzerinde olmak üzere 2 adet yapı bulunmaktadır. Parselin kuzey cephesinde bulunan yapı zemin kat, 1.normal kat ve 2.normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Parselin güney cephesinde bulunan yapı zemin kat , 1.normal kat, 2.normal kat seviyelerinden oluşmaktadır. Yapılar yaklaşik olarak 650 m2 civarında inşaat alanına sahiptir. Taşınmaz tapu kayıtlarında arsa vasfında toplam 752,00 m2 olup, Müdürlüğümüzce borçluya ait 305/1504 (152,50m2) payı hissesi satılacaktır.
Yüzölçümü : 752 m2
Arsa Payı : 305/1504 (152,50 m2)
Kıymeti : 365.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında ipotek şerhi ile haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 16/09/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 13/10/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Adliye Bahçesi, C Giriş Kapısı, Açık otopark Alanı, Manavgat / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/06/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR