MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 1041 m2 arsa icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00981835
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : ÇOLAKLI MAH. / ÇOLAKLI
: 1041
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 18.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/100 ESAS
Muhammen Bedeli
:
520,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.05.2019 09:55
İkinci Satış Günü
:
21.06.2019 09:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2019/100 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili, Manavgat ilçesi, Çolaklı Mahallesi, 844 ada 15 parsel numaralı taşınmaz, 1.041,04 m2 miktarında olup Arsa vasfıyla tamamı borçlu adına tapuda kayıtlı olup, satışa konu taşınmaz Manavgat İlçesi, Çolaklı Mahallesi sınırları içerisinde, Çolaklı Mahalle Yerleşim Alanının güney cephesinde, Antalya-Manavgat Karayolu’nun 30 m kadar kuzeydoğusunda, Antalya-Manavgat Karayolu üzerinde bulunan Pazar Yerinin 100 m kadar güneybatısında bulunmakta olup, yaklaşık kuş uçuşu olarak Akdeniz’e 2,2 km, Manavgat İlçe Merkezi’ne de 10 km mesafede bulunmaktadır. Dosya içerisinde bulunan imar planına göre parselin hudutları itibari ile güneybatısı yol, diğer cepheleri ise komşu parsellerle çevrilidir. Keşif tarihi itibari ile yerinde yapılan incelemelere göre, parselin yakın çevresinde bulunan bir kısım yollar açılmış durumda, bir kısım yollar ise henüz açılmamış durumdadır. Parsel konumu itibari ile Manavgat Belediyesi sınırları içerisinde bulunmakta olup, belediye ve diğer kurumların sağlamış olduğu yol, su, elektrik gibi altyapı hizmetlerinden yararlanabilir durumdadır. Parselin kuzey cephesinde bulunan mahalle yerleşim alanı içerisinde mahalle sakinleri tarafından kullanılan konut ve ticari amaçlı yapılar bulunmakla birlikte, parselin yakın çevresinde yapılaşma oranı henüz seyrek seviyededir. Keşif tarihi itibari ile üzerinde herhangi bir yapı bulunmayan parsel düz bir yüzeye sahiptir. Parsel konumu itibari ile talep oranının orta yoğunlukta olduğu bir bölgede bulunmakta olup keşif tarihi itibari ile 1m²’sinin arsa değerinin 500,00TL edeceği tespit edilmiştir.
Adresi :Antalya İli, Manavgat İlçesi, Çolaklı Mahallesi sınırları içerisinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 1.041,04 m2
Arsa Payı : Tam.
İmar Durumu :Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 15.01.2019 tarih ve E.1181 sayılı yazısına göre Çolaklı Mahallesi 844 ada 15 parsel numaralı taşınmaz; Çolaklı (Manavgat) Köy Merkezi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında “Ticaret Alanları” içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları; Ayrık Nizam, Emsal (E)=1,00, Bina Yüksekliği (Yençok)=14,50 m Zemin Kat Yüksekliği=5,50 m ve 4 Kat olarak tanımlanmıştır.
Kıymeti : 520.520,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş. lehine ipotek ve 150/c şerhi ile icrai haciz şerhleri bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 27/05/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 21/06/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı Zemin Kat Satış Salonu MANAVGAT / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/100 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR