MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Manavgat'ta 10.200 m2 zeytin bahçesi icradan satılıktır

MANAVGAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978376
Şehir : Antalya / Manavgat
Semt-Mahalle : TAŞAĞIL MAH. / TAŞAĞIL
: 10200
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/923 Talimat
Muhammen Bedeli
:
1,810,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.06.2019 09:40
İkinci Satış Günü
:
09.07.2019 09:40
Satış Yeri
:
MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT
2. İCRA DAİRESİ

2018/923 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya ili Manavgat ilçesi Taşağıl mah. 299 ada 1 parseldeki 10.200,00 m2 yüzülçümlü arsa vasfındaki taşınmaz tam hisse itibarı borçlu adına kayıtlıdır. Taşağıl Mahallesi, Kanal Yolu Caddesi, No:44 nolu . Taşınmaz Manavgat şehir merkezinin kuş bakışı 24 km kuzey batısı, Manavgat-Antalya karayolu Taşağıl-Beşkonak kavşağından 3 km kuzeyde, Taşağıl Mahallesi yerleşim alanının da 800 m kadar batısında yer almaktadır. Parsel ada şeklinde imarında her tarafında yol gözükmekte ancak mevcut durumda yollar açık değildir. Kuzey tarafında arsalar, doğu, güneyinde tarla vasfında parseller batısında da boşluk ve sulama kanalı bulunmaktadır. Parsel düz bir alanda bulunmakta, yüzeyi düz ve düzgün, şekli düzgündür. Çevresinde tarımsal faaliyet yapılan araziler bulunmakta, yaklaşık 350-400 m doğusunda Taşağıl yerleşim alanı bulunmaktadır. Belediye ve kamu imkanlarından kısmen faydalanabilir konumdadır. Parsel arsa vasfında ancak mevcut haliyle içerisinde aşağıdaki özellikleri belirtilen yapı ve geri kalan tamamı 10-12 yıllık zeytin bahçesi olarak kullanılmaktadır. Keşfe konu parsel üzerinde zemin kat ve 1. normal kat seviyelerinden oluşmakta olan, konut amaçlı olarak yapılmış bir adet betonarme karkas yapı bulunmaktadır. Yapının dış cephesi kaplama malzemeleri ile kaplanmış, cephe doğramaları ahşap, çatısı ise kiremit örtülü olup, yapı keşif tarihi itibari ile bakımlı bir görünüme sahiptir. Dosya içerisinde bulunan imar çapının eki yapı ruhsatına göre yapı 275,71 m² inşaat alanına sahiptir.
İmar Durumu : Manavgat Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.12.2018 tarih ve E.25104 sayılı yazısına göre taşınmaz; Antalya İli, Manavgat İlçesi, Taşağıl Mahallesi 1/1000 ölçekli İlave + Revizyon Uygulama İmar Planında “Gelişme Konut Alanı’’ kapsamında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.810.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/06/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 09/07/2019 günü 09:40 - 09:50 arası
Satış Yeri : MANAVGAT ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/923 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR