ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Kepez'de 604 m2 arsa icradan satılıktır

ANTALYA 8. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01077979
Şehir : Antalya / Kepez
Semt-Mahalle : VARSAK ESENTEPE MAH. / VARSAK
: 604
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8068 ESAS
Muhammen Bedeli
:
241,600 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
MELTEM MAH. ANTALYA İL ADALET SARAYI GİRİŞ KATI 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
8. İCRA DAİRESİ
2018/8068 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN GENEL ÖZELLİKLERİ
Adresi : Varsak Esentepe Mahallesi Mevlana Caddesi 7086. Sokak Kepez/ANTALYA
Yüzölçümü : 604 m2
Arsa Payı : 1/1 hissesi
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 241.600,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 06/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : MELTEM MAH. ANTALYA İL ADALET SARAYI GİRİŞ KATI 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI: Antalya İli Kepez İlçesi Varsak Mahallesi 1922 ada 3 parsel,604 Yüzölçümü, Arsa nitelik taşınmazın 1/1 tam hissesi
PARSELİN İMAR DURUMU: Kepez Belediyesi internet sitesinden öğrendiğimiz bilgiye göre;Antalya İli Kepez İlçesi Varsak Mahallesi 1922 ada 3 parsel 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam kat max.5 , E:0,75 emsalli konut alanında kalmaktadır.
TAŞINMAZIN BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE ÖZELLİKLERİ:Taşınmazın bulunduğu mevkii Kepez Belediyesi Varsak Esentepe Mahallesi sınırları içindedir. Bölgede tüm altyapı ve belediye hizmetleri mevcut olup, ulaşım çok kolaydır. Alışveriş merkezlerine, okula camiye uzaktır.Taşınmazın yakınında Mevlana Caddesi geçmektedir. Henüz imar yolları açılmamıştır. Çevresinde seyrek yoğunlukta binalar bulunmaktadır. Taşınmaz 604 m2 olup tamamı borçluya aittir.Taşınmaz üzerinde 10 adet zeytin ağacı bulunmakla birlikte imar parseli olduğu için taşınmazın değerine katkı sağlamamaktadır. Bu nedenle değere etkisi değerlendirilmemiştir.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8068 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR