GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya Gazipaşa'da yeni imara açılmış mevkide tarıma uygun arsa icradan satılıktır

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01048409
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Semt-Mahalle : KORU MAH. / GAZİPAŞA
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİPAŞA SAHİL 09.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/79 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
67,915 TL
Birinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
İCRA DAİRESİ
2018/79 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, 175 Ada, 90 Parsel, KORU Mahalle/Köy, Göl Yeri Mevkii, Parsel uzaktan denizi görmektedir. Parselin bulunduğu mevkide alt yapı olanakları kısmen vardır. Arazinin bulunduğu mevkii ve mahallede imara açılmasından dolayı yakın çevresinde çok sayıda yapı kooperatifleri, yazlık evler, villalar, siteler hızlı bir şekilde çoğalmaktadır. Parsel şimdiye kadar fiili olarak bazı yıllar sulu tarım bazı yıllar kuru tarım yapılarak kullanıla geldiği bazı zemininde değişik çeşitte seraların olduğu tespit edilmiştir. Parselin toprak yapısı kumlu tınlı, derin profilli ince toprak strüktüründe düz taban arazisi vasfındadır. Taşınmaz T imarlı olup, minimum ifraz parsel şartı 1000 m² olup, düşük yoğunluklu konut alanı içerisinde, çatı arası ve müştemilatlar hariç 250 m² inşaat yapma olanağı olan imar haklarına sahip, daha çok müstakil ev ve villa tarzı yapılaşma ağırlıklı değerlendirilen bir imar hakkına sahiptir.
Yüzölçümü : 5.780,00 m2
Hissesi : 4512/46080
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde uygulama imar planında Düşük yoğunluklu konut alanı (T) içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz içerisinde, 250,00 m² yi geçmeyen ve en fazla 2 katlı inşaat yapma olanağı olup minimum ifraz şartı 2000 m² dir.
Kıymeti : 67.915,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 27/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İstiklal Mah. Rasih Kaplan Cad. 5/108 no Belediye Kültür Merkezi Salonu Gazipaşa
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda İİK 127 maddesi gereği gazete ilanı ve elektronik ortamda yapılan ilan tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/79 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/08/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR