GAZİPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Antalya/Gazipaşa'da üzerinde meyve ağaçlarının olduğu 5168 m2 arsa mahkeme kararı ile satılacaktır

GAZİPAŞA (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090535
Şehir : Antalya / Gazipaşa
: 5168
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 28.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/12 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
2,665,500 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
Gazipaşa Adliyesi Giriş Kat Mezat Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/12 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe, 348 Ada, 2 Parsel, BURHAN Mahalle. Çaltıalanı Mevkiindeki taşınmaz arsa niteliğindedir, ilçe merkezinden yaklaşık 5,5 km denizden 600,00 metre, Mersin Antalya Ana asfaltına 250 metre mesafede yer almakta, parsel Kahyalar eski Belediye binasının, caminin, sağlık ocağının ve eski D400 karayolunun yaklaşık 200-400 metre güney batısında yer almaktadır, parsel Kahyalar belediyesi sebze halinin yaklaşık 250 metre kuzeydoğusunda yer almaktadır, parselin bulunduğu yerden deniz görünmektedir, parselin bulunduğu yerden sulama kanalı geçmemekte, fakat çaya yakın olması, yer altı su kuyularının olmasından dolayı parsel içerisinde zaman zaman sulu tarımın yapıldığı, arazi içerisinde ev, havuz, kuyu ve meyve bahçeleri tesis edilerek kullanıma geldiği, parselin toprak yapısının kumlu, tınlı, derin profilli, ince toprak strüktüründe, açık kahverengi toprak renginde, ince toprak strüktüründe, düz taban arazisi vasfında olduğu, parsel içerisinde ekonomik değere sahip 35-40-45 yaşları arasında değişik çeşitte 60 adet mevye ağacı bulunmaktadır.
Yer içerisinde 12,57mX9,11m=114,51 m2 oturum alanına sahip sıvalı, boyalı, kapı ve pencereleri ahşap doğrama olarak yapılmış, elektrik suyu bağlanmış halihazırda kullanılmaz vaziyette oldukça yıpranmış 2 katlı ev, 4,00mX9,11m=14 m2 ebatlarında 1 metre derinliğinde beton havuz bulunmaktadır.
Yer içerisinde 1 adet 9 metre derinliğinde açma su kuyusu bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 5.168,00 m2
İmar Durumu : Gazipaşa Belediyesinden alınan bilgiye göre taşınmazın bulunduğu bölgede imar çalışmalarının devam ettiği, hali hazırda imar durumu ile ilgili net bir bilgi verilemediği belirtilmiştir.
Kıymeti : 2.665.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 12/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Gazipaşa Adliyesi Giriş Kat Mezat Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının ilgililere tebliğ edilememesi durumunda İİK 127 maddesi gereği kıyasen elektronik ilan ve gazete ile ilanın tebliğ yerine geçmesine,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/12 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/11/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR