ELMALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Elmalı'da 263 m2 arsa icradan satılıktır

ELMALI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01129247
Şehir : Antalya / Elmalı
Semt-Mahalle : YENİ MAH. / ELMALI
: 263
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TOROS 10.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/97 TLMT
Muhammen Bedeli
:
52,694 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
29.09.2020 10:00
Satış Yeri
:
Elmalı Belediye Başkanlığı Binası En üst kat (4. Kat) İhale salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELMALI
İCRA DAİRESİ

2019/97 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Antalya İli, Elmalı İlçesi Yenimahalle Çingen Tepesi Mevkininde konumlu 322 ada 13 parsel sayılı taşınmaz tapu kaydı itibariyle " Arsa " vasfında ve 263,47 m2 yüzölçümündedir. Taşınmaz tam hisse ile mesut oğlu Süleyman Karataş adına kayıtlıdır. Taşınmaz güney cephesi yoldur. Parselin bulunmuş olduğu mevkii imar planı içerisinde konut alanı içerisinde kalmaktadır. Parsel çevresinde yapılaşma başlamamıştır. Belediyen alt yapı hizmeti bulunmamaktadır. Parselin imar durumu E=1(Emsal 1'dir. arsa alanı kadar inşaat yapılabilmektedir. Komşu parsellerden 5 m, yol cephesinden 3,5 m çekme mesafesi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu rayiç değerler bağlamında m2 değerinin 200,00 TL olacağı kanaatiyle:
Parselin Toplam Arz Bedeli: 263,47 m2 X200TL/m2=52.694 TL
Yüzölçümü : 263,47 m2
İmar Durumu : İmar Planı İçerisinde
Kıymeti : 52.694,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Haciz/İpotek (dosyadaki tapu kaydındaki gibidir)
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 29/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Elmalı Belediye Başkanlığı Binası En üst kat (4. Kat) İhale salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/97 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/02/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR