ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Döşemealtı'nda 742 m2 arsa icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047142
Şehir : Antalya / Döşemealtı
Semt-Mahalle : YAĞCA MAH. / DÖŞEMEALTI
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/997 TLMT
Muhammen Bedeli
:
440,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.10.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:45
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ
2019/997 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, 121 Ada, 3 Parsel, Yağca Mahallesinde bulunan taşınmaz, arsa vasıflıdır. Parselasyon planına göre dörtgen ve düzgün bir forma sahiptir. Parselin kuzey cephesindeki imar yolu stabilize asfalt açılmıştır. Parselin çevresindeki imar yolları açılmış ulaşım ve parselin önüne kadar Asfalt yoldan ulaşım sağlanabilmektedir. Parselin çevresinde benzer yerleşim bulunmaktadır. Fiili duruma göre parselin üzerinde güney kısmı iki katlı kuzey kısmı tek katlı birleştirilmiş konumda yapı bulunmaktadır. Söz konusu yapının toplam yaklaşık 270 m2 inşaat alanı vardır. Organize Sanayi Bölgesine1.9 km, Döşemealtı Belediyesine 4.7 km, Antalya Kent Merkezine22 km Kuş uçumu mesafadedir. Parselin etrafındaki ve çevresindeki İmar yollarının hepsi kısmen stabilize kısmen asfalt seviyesinde açılmıştır.
Adresi : Yağca Mahallesi Karain Sokak No:290 Döşemealtı/Antalya
Yüzölçümü : 742 m2
İmar Durumu : Döşemealtı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 11.04.2019 tarih ve E.2183 sayılı yazı ve eklerine göre Yağca Mahallesi 121 Ada 3parsel 1/1000 ölçekli imar planlarında Ayrık nizam konut alanında kalmaktadır. Emsali (KAKS): 0.30 Taban Alan Katsayısı (TAKS): 0.15'dir. Kat Adedi iki(2)'dir. İnşaat yol mesafesi 5 m, yan bahçe mesafesi 3 m'dir. Subasman Kotu 0.50 m'dir. Parselin kuzey cephesinde 12 m'lik İmar yolu bulunmaktadır. Parsel üzerindeki yapıda herhangi bir Yapı Ruhsatı ve Yapı Kullanma izin belgesi bulunmamaktadır.
Kıymeti : 440.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/997 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir. 04/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR