ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Döşemealtı'nda 592 m2 arsa icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00978298
Şehir : Antalya / Döşemealtı
Semt-Mahalle : YEŞİLBAYIR MAH. / DÖŞEMEALTI
: 592
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 11.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2645 Talimat
Muhammen Bedeli
:
355,200 TL
Birinci Satış Günü
:
20.05.2019 14:25
İkinci Satış Günü
:
17.06.2019 14:25
Satış Yeri
:
Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/2645 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Döşemealtı İlçesi, 469 Ada, 9 Parsel, Yeşilbayır Mahallesinde bulunan taşınmaz, tapuda arsa vasfında olup, düz bir araziden, yaklaşık dikdörtgen geometrik formda ve batı yönünden tali yola tek cepheden istikametli durumda ara parsel konumunda yer almaktadır. Taşınmaz düz zemin üzerinde arsa olup, parsel çevresi beton ve tel örgü ile çevrili,üzerinde çeşitli türlerden meyve ve narenciye vb. ağaçlar bulunmaktadır. Taşınmazın etrafında yapılaşma düşük seviyede olup, benzer nitelikte arsalar bulunmaktadır. Yeşilbayır Mahallesinde yapılaşma düşük seviyede olup, alt yapı hizmetlerinden yol, su, elektrik,olanaklarından faydalanmaktadır.
Adresi : Yeşilbayır Mahallesi, 4891.Sokak üzeri 469 ada 9 parsel(arsa) Döşemealtı/Antalya
Yüzölçümü : 592 m2
İmar Durumu : Döşemealtı Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’ nün 07.08.2018 tarih E.5177 sayılı cevabı yazısında belirtildiği üzere‘’Antalya 1.İdare Mahkemesinin 2017/858 Esas 2018/390 karar sayılı kararı ile Yeşilbayır ve Altınkale Mahallelerine ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama imar planları iptal edildiğinden imar plan çalışmaları ve onay süreçleri tamamlanıncaya kadar, 469 ada 9 parsel sayılı taşınmaz hakkında imar durum bilgisi verilememektedir.’’ Denmektedir.
Kıymeti : 355.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : "Bu taşınmaz mal devir amacı veya devreden idarenin izni dışında başkaca bir kurumsal amaçla kullanılamaz" beyanı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 20/05/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 17/06/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Antalya Adliyesi Zemin Kat 5-6-7-8 Nolu İcra Daireleri İhale Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2645 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir. 05/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR