ALANYA İCRA DAİRESİ

Antalya/Alanya'da 763 m2 arsa icradan satılıktır

ALANYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01113053
Şehir : Antalya / Alanya
Semt-Mahalle : OBA MAH. / ALANYA
: 763
İmar Durumu : Ticari
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ALANYA 11.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/8815 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,030,121 TL
Birinci Satış Günü
:
24.03.2020 11:55
İkinci Satış Günü
:
20.04.2020 11:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
İCRA DAİRESİ
2019/8815 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: TAPU KAYDI:Antalya İli, Alanya İlçesi, Oba Köyü, 560 Ada, (13) Numaralı Parselde Kayıtlı ‘763,06 m²’ Alanlı ‘Arsa’ Vasıflı Taşınmaz BULUNDUĞU YER: Parselin; Doğusu 560 ada 14 nolu parsel, Batısı Yol(Açılmamış İmar Yolu), Kuzeyi Yol(Tosunlar Caddesi) ve Güneyi 560 ada 4 nolu parseller ile çevrilidir. Parselin kuş uçuşu takribi; 30 mt. güney-doğusunda ‘Alanya Bahçeşehir Koleji’, 110 mt. kuzey-batısında ‘Hatipoğlu Caddesi/Oba Asfaltı’,500 mt. güney-batısında ‘Yeni Alanya Çevre Yolu Fidanlık Kavşağı’, 500 mt. güney-doğusunda ‘Karakocalı Mahallesi Camii’, 550 mt. güney-batısında ‘Aşağı Oba Hasan ALTINCI İlkokulu Ve Ortaokulu’, 1,3 km. güney-batısında ‘ALKÜ Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’, 1,5 km. güney-batısında ‘Alanya Keykubat Bulvarı/Çevre Yolu’, 2km. güney-batısında ‘Yeni Alanya Belediye Hizmet Binası İnşaatı’, 2,3 km. kuzey-batısında ‘Özel Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi’,2,5 km. güneyinde ‘Ak Deniz’, 3,5 km. güney-doğusunda ‘Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’, 5 km. güney-batısında ‘Mola Kavşağı/Atatürk Anıtı’ ve 35 km. güney-doğusunda ‘ALANYA-Gzp Hava Limanı’ bulunmakta olup, parsel Alanya’da merkezi bir konumdadır.Parsel; elektrik, su, alt yapı, ptt ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetlerden yararlanabilecek konumda olup, parselde gürültü ve hava kirliliği olmayıp konut ve eğitim tesisleri fonksiyonları ile gelişen bir bölgededir. Yüz Ölçümü: 763,06 m² Ana Taşınmaz Niteliği: ARSA Adresi: Oba mahallesi, Tosunlar caddesi, Bahçeşehir koleji yanı–ALANYA/Antalya İmar Durumu: Antalya İli, Alanya ilçesi, Oba mahallesi 560 ada 13 numaralı parsel; 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarına göre, ayrık nizam %20 taban alanlı 4 kat ticarethane yapımına imarlı olup, hâlihazırda parselde yapılaşma yoktur. HÂLİHAZIR DURUMU:Taşınmaz; düz ve eğimsiz olup, kare şeklinde bir parseldir, parsel etrafında güvenlik duvarı, tel, çit, vs… yoktur. Parsel kuzey cephesindeki Tosunlar caddesi asfalt yolu ile aynı kotta yer almakta olup, parsel hem kuzey cephesinden(Tosunlar caddesi) hem de batı cephesinden(Açılmamış imar yolu) tamamen yol cephelidir. Parsel üzerinde yaşlı ve bakımsız münferit narenciye, yenidünya, vb… ağaçlar bulunmaktadır. Parsel çevresinde genelde narenciye ekilen sulu bahçeler şeklinde olup, parselin 2. Sıra doğu cephesindeki parselde ‘Alanya Bahçeşehir Koleji’ bulunmaktadır. Davaya konu parselin imar düzenlemesi yapılmış ve parsel yol, yeşil alan, DOP kesinti, vb… yapılmış olan Net İmar parselidir.

TAŞINMAZIN DEĞERİ:Taşınmaz tüm muhdesatları ile birlikte toplam rayiç değeri(1.350,00TL/ m²)= 1.030.131,00-TL’dır.

KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 24/03/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
2. Satış Günü : 20/04/2020 günü 11:55 - 12:00 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/8815 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/01/2020

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR