ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antalya/Aksu'da 818 m2 arsa icradan satılıktır

ANTALYA 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961050
Şehir : Antalya / Aksu
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 09.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4134 TLMT
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
18.06.2019 14:40
Satış Yeri
:
ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANTALYA
6. İCRA DAİRESİ

2018/4134 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Aksu İlçe, 567 Ada, 5 Parsel, Antalya ili Aksu Belediyesi sınırları içerisinde bulunan 567 ada 5 numaralı parsel, Cihadiye Mahallesinde Antalya-Manavgat Devlet Yolundan Kuzey istikamette Atatürk Bulvarından ayrıldıktan sonra, Atatürk Bulvarını Batı yönünden kesen 88 ve 89 sokaklar arasında kalmaktadır.Parselin 30 m ve 40 m yakınlarına kadar 89 ve 88 sokaktan asfalt yoldan gelinebilmektedir. Parselin etrafı diğer komşu parseller ile çevrilmiştir. Yola cephesi yoktur.Tapu kaydına göre Cihadiye Mahallesi 567 ada 5 numaralı parselin 818,00 m2 büyüklükte arsa vasfında olduğu ve tapuda Tamamının satışa konu edildiği anlaşılmıştır.Parselin etrafındaki yollar açılmamıştır.Fiili duruma göre parselin üzerinde birkaç meyve ağacı olup büyük bir kısmı boştur. Bölgedeki Kadastronun parselasyon planındaki sıkıntılardan dolayı parselin Doğu cephesi komşu parseldeki seraya, batı cephesi ise komşu parseldeki eve bir miktar girmektedir. Bölgedeki parsel maliklerinin talebiyle bölgedeki parsellerin birbirleri içine geçmesi sorunu giderilebilecektir.
İmar Durumu :1. Etap 1/5000 ölçekli İlave Revizyon Nazım İmar Planı içerisinde olup Gelişme Konut Alanı olarak görülmektedir. Bu plana dayalı 1/1000 ölçekli ilave Revizyon Uygulama İmar Planının yapılacağı belirtilmektedir.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif kurum haciz şerhleri vardır.Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 18/06/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : ANTALYA İL ADLİYE BİNASI GİRİŞ KAT 5,6,7,8 NOLU İCRA DAİRELERİ İHALE ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4134 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- Ayrıca satış ile ilgili ihalenin feshi davası açan kişi ve kurumların dava açtıklarına dair belgeyi satış sonrası yasal süre olan 7 gün içerisinde müdürlüğümüz dosyasına ibraz etmeleri, aksi takdirde doğacak zarardan kendileri sorumlu olacaklardır. 06/03/2019 NOT : İşbu ilan, tebligat yapılamayan ilgililere tebliği niteliğinde olup, bila iade tebligatlar hakkında gazete ilanı ile yetinilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR