HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Ovakent Mahallesi'nde müştemilatlı arsa (1/4 hisse) icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961333
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : OVAKENT MAH. / HARAPARASI
: 440
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

ANTAKYA TOPLUMCU HALK 11.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/511 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
81,636 TL
Birinci Satış Günü
:
09.05.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
13.06.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2018/511 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Ovakent/Cumhuriyet Mah. 2 cilt 183 sayfa 118 ada 13 parselde kayıtlı 440,13m2 yüzölçümlü arsa nitelikli taşınmazın 1/4 borçlu hissesi satışa konu edilecektir.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Geometrik olarak dörtgen şeklindeki imar parseldir. Taşınmaz topoğrafik olarak düz bir yapıya sahip olup üzerinde 3 adet yapı bulunmaktadır. Yapı özellikleri aşağıdaki gibidir; Yapı 1: Söz konusu bu yapı 150 m² taban oturumlu olup zemin ve 1 normal kattan oluşmaktadır. Yapının toplam alanı 330 m²'dir. Betonarme karkas yapı tarzındadır. Zemin katı 2 dükkan üst katı 2 daire olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephesi boyasızdır. Taşınmaz 10-15 yaş aralığında olduğu kanaati hasıl olmuştur. Yapı 2: Söz konusu bu yapı 80m² taban oturumlu olup zemin kattan oluşmaktadır. Yığma yapı tarzındadır. Ev olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephesi sıvasızdır. Taşınmaz 20-30 yaş aralığında olduğu kanaati hasıl olmuştur. Yapı 3: Söz konusu bu yapı 30m² taban oturumlu olup zemin kattan oluşmaktadır. Yığma yapı tarzındadır. Ev olarak kullanılmaktadır. Binanın dış cephesi sıvalıdır. Taşınmaz 30-35 yaş aralığında olduğu kanaati hasıl olmuştur. Bölge sosyo ekonomik açıdan alt düzeyi grubuna hitap eden yerleşim bölgesi olarak gelişmiştir. Planlı yapılaşmaya sahip olmayan bölgenin (yol, su, elektrik) altyapısı tamamlanmıştır.
Adresi : Ovakent Mah. Ulubatlı Sk.Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 28/05/2018 tarih 3914 sayılı yazılarına göre; 118 ada 13 (eski:1244 parsel) parsel, 1/1000'lik imar planı içerisinde, ayrık yapı nizamında, iki katlı, taks max:0.40 emsalinde, mesken alanına rastlamaktadır.
Kıymeti : 81.636,98 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 09/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 13/06/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/511 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/03/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR