ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 550 m² arsa icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01091719
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : OSTİM MAH. / OSTİM
: 550
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 30.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/91 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,375,000 TL
Birinci Satış Günü
:
13.01.2020 09:30
İkinci Satış Günü
:
13.02.2020 09:30
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2019/91 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili, Yenimahalle ilçesi, Ostim (Tapuda Yuva) mahallesi, Turan Çiğdem Caddesinde kain, tapunun 42761 ada, 7 parsel sayılı, 550,00 m² yüzölçümlü Arsa vasıflı taşınmaz. Taşınmaz didörtgen geometrik formundadır. Düz bir arazi yapısına sahiptir. Kıymet taktiri tarihinde parsel üzerinde herhangi bir yapı yoktur. Çevre çoğu parsel sanayi/küçük sanayi tesisi biçiminde yapılaşmıştır. Taşınmazın bulunduğu bölgede yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, kanalizasyon gibi hizmetler tamamlanmıştır. Parsel boş durumdadır.
Tapu kaydındaki beyanlar kısmında, İmar planı gerği pazar yeri olarak ayrıldığı, Taşınmazın icra yoluyla satışı dahil 3. kişilere devrinde OSB den uygunluk görüşü alınması zorunludur 23/02/2009 tarih, 2820 yev. sayılı yazısı ile beyan şerhi konulmuştur. Ostim Organize Sanayi Bölgesinin 31/10/2019 tarih, 4528 sayılı yazısi ile; 4562 Sayılı OSB müdürlüğü Kanununun 15. maddesi ve 18. maddesi gereğince şerhin devam ettiği, Ostim OSB, OSB Uygulama yönetmeliğinin 54. maddesi uyarınca KARMA OSB olup katılımcılar OSB kuruluş protokolünün 5. maddesinde yer alan Metal Eşya, Makina, kauçuk, plastik, kağıt-kağıt ürünleri, basım, gıda sanayi, mobilya gruplarında faaliyet gösterebilir. Ayrıca satışa iştirak edeceklerin 4562 Sayılı OSB kanunu, OSB uygulama yönetmeliğinin 54. ve 55. maddelerine göre hareket etmeleri gerektiği bildirilmiştir. Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli,Yenimahalle İlçesi, Ostim Mahallesi (Tapuda Yuva), Turan Çiğdem Caddesi, 42761 Ada 7 Parsel.
İmar Durumu : Ankara Ostim OSB. nin 11/06/2019 tarih, 2449 sayılı yazısı ile; 42761 ada 7 parselde kayıtlı taşınmazın imar durumunun;Kullanımı sanayi alanı, inşaat tarzı blok nizam, kat adedi 2 (bodrum hariç), saçak seviyesi 9,50 m2, arka yoldan 5 m çekme mesafeli yapılaşma hakkı bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.375.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/01/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 13/02/2020 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Md GÖRE SATIŞ İLANINI TEBLİĞİ: Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/91 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR