ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Şereflikoçhisar'da 704 m² ağaçlı, müştemilatlı arsa icradan satılıktır

ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062257
Şehir : Ankara / Şereflikoçhisar
Semt-Mahalle : YEŞİLOVA MAH. / ŞEREFLİKOÇHİSAR
: 704
Yayınlandığı Gazeteler

TUZGÖLÜ HABER 10.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/197 ESAS
Muhammen Bedeli
:
41,135 TL
Birinci Satış Günü
:
11.12.2019 14:40
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 14:40
Satış Yeri
:
Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞEREFLİKOÇHİSAR İCRA DAİRESİ
2018/197 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:
Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe, 229 Ada, 54 Parsel, Yeşilova Mahalle, Taşınmaz Nemrut Sokak üzerinde kalmaktadır. Parsel içerisinde çelik konstrüksiyon üzeri trapezoidal çatı kaplaması ile kapatılmış olup zemini beton olan sundurma yapısı mevcuttur garaj olarak kullanılmaktadır. Yapının taban alanı dıştan dışa yapılan ölçülere 79.00 m² olarak hesaplanmış olup 56 m²'lik kısmi parsel içerisinde kalmaktadır. Taşınmaz üzerinde mesken müştemilatları ve bahçe görülmüştür. üzerinde 5-7 yaş arası, erik, dut kayısı, elma, kiraz, şeftali, iğde, akasya ladin çam olmak üzere meyveli meyvesiz ağaçlar vardır.
Adresi: Ankara ili Şereflikoçhisar ilçesi Nemrut Sk. 229 ada 54 parsel arsa
Yüzölçümü: 704 m² arsa vasıflı
Kıymeti: 52.250,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu: İnşaat tarzı Ayrık nizam 2 katlı konut yapı müsadeli alan içerisinde yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri: Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

2 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri:
Ankara İl, Şereflikoçhisar İlçe, 660 Ada, 2 Parsel, BOĞAZİÇİ Mahalle/Köy, Satışa konu taşınmaz Kargir ev ve arsadır. taşınmaz üzerinde tek katlı ev ve arka bahçesinde tandırlık bulunmaktadır. kargir ev antre 2 oda, salon, mutfak, WC-banyodan müteşekkil. antre, salon ve odaların zemini laminat parke kaplı duvarları sıvalı ve boyalıdır. Mutfak mermer tezgah dolapları ahşapdır. Banyo wc zemini ve duvarları seramik kaplı duş kabiniklozet lavabosu vardır. soba ile ısıtılmaktadır. yaklaşık 75 m² kullan alanlıdır. Yapının arka bahçesinde Tandırlık olarak kullanılan tek katlı zemini beton duvarları sıvalı ve boyalı pencereleri PVC kapıları ahşam doğramadan tandırlık ve depo kısmı bulunmaktadırl 21 m²'dir. Taşınmaz üzerinde mesken müştemilatı ve meyveli (Ayva, Kavak, Ve palamut ağacı) ve meyvesiz ağaçlar mevcuttur. Meyveli ağaçların değeri, 475 TL yapıların değeri 27.820,80 TL arsa değeri 12.840 TL toplam 41.135,80 TL'dir.
Adresi : Ankara İli Şereflikoçhisar ilçesi Boğaziçi Mah. Serhat Sk. 660 ada 3 parsel
Yüzölçümü: 321 m²
Kıymeti : 41.135,80 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 3 katlı konut yapı müsadeli alan içerisinde yer almaktadır.
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 11/12/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Belediye Nikah Ve Toplantı Salonu - Ptt Üstü 2. Kat ŞEREFLİKOÇHİSAR / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/197 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR