POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ankara/Polatlı'da bina ve arsası mahkemeden satılıktır

POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183205
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ŞENTEPE MAH. / POLATLI
: 161

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 01.07.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
165,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.09.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
23.10.2020 14:00
Satış Yeri
:
Polatlı Adliye Sarayı 1. Kat Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/14 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli, Polatlı İlçesi, Zafer(Şentepe)Mahallesi sınırlarında Kuzudoruğu Mevkiinde bulunan 542 ada 3 parsel sayılı taşınmaz 161,50 m2 yüzölçülü olup, . ARSA niteliğindedir.Taşınmaz tapuda arsa olarak gözükmekte ise de taşınmazın üzerinde 3 katlı yapı bulunmaktadır. Açık Adresi:Şentepe Mahallesi, Yemen Sokak, Apartmanı No:19 Polatlı / Ankara şeklindedir. Binanın alt yapı sıkıntısı yoktur. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Cephe aldığı caddenin yol kaplaması sıcak asfalttır. Bina yığma tarzda, bitişik nizamda,3 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın merdivenleri dışarıya ayrı olarak yapılmış olup, mozaik zeminli ve profil korkulukludur. Sobalıdır. Dışı sıvalı, ve boyalıdır. Bina yaklaşık 47 yıllık olup Bina toplamda 3 katlı olup, en alt kat depo-bodrum şeklindedir.Orta ve üst katta ise birer daire vardır. Daireler fiili durumları itibari ile 2 oda, salon, mutfak, banyo, tuvalet, antre ve 2 balkondan oluşmaktadır.Brüt 69,00 ar m2 alanlılardır. En altta arka bahçeye geçiş koridoru ve iki bölmeden oluşan içi yapılı olmayan depo odaları bulunmaktadır. Dairelerin dış kapısı çelik kapıdır. Dairelerin iç kapıları amerikan panel kapıdır. Pencere doğramaları ise plastik doğramalıdır. Islak zeminleri seramik, yatak odası zeminleri mozaik, diğer zeminleri laminant parke ile kaplıdır. Tuvalet ve banyo duvarları tavana kadar fayanslıdır. Diğer duvarları alçılı, kartonpiyerli, plastik badanalıdır. Orta kattaki dairenin mutfağında mermerit tezgahlı ahşap dolap bulunmakta olup,üst kattakinde mermer tezgahlı ahşap dolap bulunmaktadır. Orta kattaki daire de klozette vardır. Soba ile ısıtılmaktadırlar. Salon ve 1 odaları kuzeye (Yemen Sokağa), diğer oda ve mutfakları ise güneye (arka bahçeye) bakmaktadır.Balkonlar hem önde hem arkadadır.Orta kattaki daire mevcutta boş durumdadır. Üst kattaki daire de ise Yaşar ASLAN?ın ikamet ettiği belirtilmiştir.Taşınmazın hali hazır durumu itibari ile, arsa payı dahil olmak üzere değerinin 165.000,00TLdır.
Yüzölçümü : 161,50 m2
Kıymeti : 165.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 28/09/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 23/10/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliye Sarayı 1. Kat Satış Salonu -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 si ile mahkemeve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 si ile mahkeme ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında teminat vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14 Satış sayılı dosya numarasıyla satış memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR