POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 770 m² arsa icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052222
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ÜÇPINAR MAH. / POLATLI
: 770
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1410 ESAS
Muhammen Bedeli
:
173,250 TL
Birinci Satış Günü
:
12.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/1410 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, Üçpınar Mahallesi, Polatlı İlçe Merkezine 4,00 km. mesafede olup batı yönündedir. Taşınmaz Polatlı Belediyesi mücavir alanı içerisinde olup 1/1000 lik plana haizdir. Bu plana göre taşınmaz Emsal:0,60 yükseklik en çok : 10,50 m. koşullu konut yapılaşmasına müsaadelidir. Köşebaşı parselidir. Güneyinden ve batısından imar yoları geçmektedir. Taşınmaz köy/mahalle yerleşim alanının kuzeydoğu kısmında kalmaktadır. Duatepe Yolu (Üçpınar Çekirdeksiz Yolu) taşınmazın yaklaşık 120 m. kadar doğusundan geçmektedir. Köy mezarlığı taşınmazın yaklaşık 150 m. kadar güneydoğusundadır. Üçpınar Mesire Alanı ise taşınmazın yaklaşık 100 m. kadar kuzeyindedir. Ankara - Eskişehir Devlet Karayolu (E-90) 700 m. kadar güneyinden Ankara - İstanbul Tren Yolu ise yaklaşık 350 m. kadar güneyinden geçmektedir. Üçpınar-Polatlı asfaltıda taşınmazın yaklşaık 80 m. kadar güneyinden geçmektedir. Taşınmaz üzerinde yapı, ağaç vb. bulunmamakta olup, boş arsadır. Arsa dikdörtgen geometriye sahip düzenli imar parselidir. Güneye doğru hafifi azalan bir meyile sahiptir. Taşınmazın etrafı çevrili değildir.
Adresi : Ankara İl, Polatlı İlçe, Üçpınar Mahalle/Köy, 140057 Ada, 7 Parsel,
Yüzölçümü : 770,00 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 173.250,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında
1. Satış Günü : 12/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : POLATLI ADLİYESİ 1. KAT MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1410 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR