POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 373 m² arsa icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01072612
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
: 373
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 26.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/1123 ESAS
Muhammen Bedeli
:
82,060 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
23.01.2020 15:15
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1.kat

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/1123 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Polatlı İlçe, 1458 Ada, 8 Parsel, ZAFER Mahalle/Köy, KUZU DORUĞU Mevkii,Taşınmazın açık adresi; Zafer Mahallesi, Kahramanlar Caddesi, 1458 ada 8 parsel Polatlı/ANKARA şeklindedir..Kıymet takdirine konu olan mesken fiili zeminde boş vaziyettedir .1458 ada 8 parselin bulunduğu adanın güneyi Kahramanlar Caddesi, kuzeyi Okul Sokak, Batısı Gülsoy Sokak ve Doğusu Aşkın Sokak ile çevrilidir. Taşınmaz Kahramanlar Caddesi ile Gülsoy Sokağın kesiştiği köşede yer almaktadır. 1458 ada 8 parselin cephe aldığı Kahramanlar Caddesi ile Gülsoy Sokağın asfalt kaplaması sıcak asfalttır..Polatlı Belediyesi Plan ve Proje müdürlüğünden yapılan şifahi araştırma neticesinde bu taşınmazın imar durumunun Blok Nizamda 3 kat müsaadeli olduğu bilgisi alınmıştır.Arsa nitelikli taşınmazın maliki hem de dosya borçlularından Mesut AŞGIN' a TAM hisse ile kayıtlıdır..Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Polatlı merkez yerleşim sınırları içinde bulunmaktadır.. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır. taşınmazın bulunduğu bölge; ilçe halkınıntercih ettiği bölgeler arasındadır. .Bölgede hâkim doku, konut alanı olduğu gözlemlenmiştir..Bölgede ticari potansiyel; Hasan Polatkan Caddesi, Şehit Murat Erdem Caddesi üzerinde yoğunlaşırken; ticari potansiyeli marketler, Avm?lerv.b. türde faaliyet gösteren işletmeler oluşturmaktadır..Mehmet Gönen İlk Öğretim Okuluna 700 metre, Atatürk Lisesi ile Sağlık Meslek Lisesine 650 metre, Bilal Habeşi Camisine 400 metre, Mecit Kaya Sağlık Ocağına 150 metre Polatlı Şehir Merkezine 3km, Eski SSK Hastanesine 1km yürüme mesafesinde yer almaktadır..Bölgenin doğalgaz dahil teknik altyapı çalışmaları tamamlanmıştır. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı ortave az gelir grubu tarafından tercih edilen ARSA nitelikli taşınmazdır.
Adresi : Şentepe Mah. Kahramanlar Cad. 1458 Ada, 8 Parsel Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 373,00 m2
İmar Durumu : Polatlı Belediyesi Plan ve Proje müdürlüğünden yapılan şifahi araştırma neticesinde bu taşınmazın imar durumunun Blok Nizamda 3 kat müsaadeli olduğu bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 82.060,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 26/12/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 23/01/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1.kat
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/1123 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR