POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ankara/Polatlı'da 323 m² müştemilatlı arsa mahkemeden satılıktır

POLATLI (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061907
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : GAZİ MAH. / POLATLI
: 323
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 05.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
226,850 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.01.2020 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/10 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara ili Polatlı İlçesi Gazi (Şehitlik) Mahallesi, Kepir Sokak ve Kaşıkçı Sokağın kesiştiği köşede bulunan Ankara ili Polatlı ilçesi Gazi Mahallesi 329 ada 8 parsel sayılı taşınmaz 323,00 m² miktarında olup, arsa niteliğindedir. Taşınmaz şehir imar planında zemin kat tercihli ticari olmak üzere 3 katlı yapılaşmaya müsadelidir. Taşınmazın üzerinde kerpiç ev ve müştemilatları vardır, alt yapı sıkıntısı bulunmamaktadır, her türlü Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Açık adresi Şehitlik Mahallesi Kaşıkçı Sokak No: 14 Polatlı'dır. Kepir Sokaktan da 16 dış kapı numarasını almaktadır. Cephe aldığı sokakların yol kaplaması asfalttır. Taşınmaz Eski Devlet Hastanesinin yaklaşık 150 m kadar güneybatısında kalmaktadır. Ulubatlı Hasan Caddesi, Taşınmazın yaklaşık 100 m kadar güneyinden geçmektedir. Sevim Aras İlkokulu ise taşınmazın yaklaşık 250 m. kadar güneybatısında kalmaktadır. Taşınmaz Polatlı Belediyesi Hizmet Binasına ise yaklaşık kuş uçuşu 1,30 km mesafededir. Taşınmazın güneydoğu köşesinde mesken olarak kullanılan ana yapı vardır. Bu yapıda kerpiçten yapılmıştır. Bakımsız virane haldedir. Yapıların ekonomik değerleri bulunmamaktadır. Taşınmaz bahçesinde 6, 7 ve 8 yaşlarında 1 adet kaysı, 1 adet şeftali, 2 adet erik, 1 adet elma ve 6 adet akasya ağaçları bulunmaktadır. Ağaçların toplam değerleri 750,00 TL'sidır. Taşınmazın birim m² değeri 700,00 TL, Taşınmazın toplam değeri 226.100,00 TL üzerindeki ağaçlarla birlikte 226.850,00 TL'sıdır.
Yüzölçümü : 323,00 m²
Kıymeti : 226.850,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 13/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi 1. Kat Satış Salonu -

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve Mahkeme ile Satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'si ile Mahkeme ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında teminat vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/10 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR