POLATLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara/Polatlı'da 2.920 m² arsa mahkemeden satılıktır

POLATLI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094811
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / POLATLI
: 2920
İmar Durumu : Sanayi
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
POLATLI SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2019/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
616,611 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2020 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:30
Satış Yeri
:
Polatlı Adliye Sarıyı 1. Kat Satış Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/21 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili Polatlı İlçesi Zafer Mahallesi Karaağaç (İğciler Yolu üzeri) mevkii 2682 ada 3 parsel sayılı taşınmaz 2.920,53 m² yüzölçümlü olup,Arsa Nitelğindedir. Taşınmazın imar durumuna ilişkin olarak Polatlı Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğünün yazısında Zafer Mahallesine ait 2682 ada 3 parsel nolu taşınmaz 1/1000 ölçekli onaylı uygulama imar planı sınırları içerisinde yer aldığı Emsal:0,60 ve Hmaks:24,50 yapılaşma koşullarına sahip sanayi alanı olduğu ancak söz konusu parseli kapsayan alanda revizyon imar planı çalışmasının olduğu ve planın henüz kesinleşmediği bilgisine yer verildiği tespit edilmiştir. Taşınmaz Bölgenin her türlü altyapı hizmeti Ankara Büyük Şehir Belediyesi ile İlçe belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Polatlı yeni sanayi alanı sınırları içinde bulunmaktadır. Bölgede ulaşım toplu taşıma araçları vasıtasıyla sürekli olarak sağlanmaktadır.Değerleme konusu taşınmazın bulunduğu bölge; mevcut imar planında sanayi alanı olarak ayrılmıştır. Bölgede hâkim doku, sanayi alanı olduğu gözlemlenmiştir. Taşınmaz İğciler Mahallesi Yolu üzerinde yer almaktadır. Yeni sanayi yerleşim alanının batı bitişiğindedir. Ankara-Eskişehir Karayolu taşınmazın 350 metre kuzeyinden geçmektedir. Hızlı Tren Hattı taşınmazın 300 metre güney ve güney batısından geçmektedir. Şehir Seher Yaşar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesine 800 metre, Polatlı İmam Hatip Ortaokuluna 900 metre, Rulman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Anadolu Teknik Lisesine yaklaşık 1,3 km, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Polatlı Kaymakamlık Binası ve bu bina içerisinde yer alan kamu kurumlarına yaklaşık 2.3 km, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan 1 Nolu Aile Sağlık Hekimliğine yaklaşık 1.9 km, Atatürk Caddesi üzerinde yer alan Bankamatiklere 2.2 km, Polatlı İlçe Merkezine yaklaşık 3 km yürüme mesafesinde yer almaktadır.Bölgenin doğalgaz dahil teknik altyapı çalışmaları tamamlanmış olduğu gözlemlenmiştir. Bölge geçmişten bu yana ikamet ve yatırım amaçlı orta ve yüksek gelir grubu tarafından tercih edilmektedir. Taşınmazın bulunduğu Ada'nın kuzeyi İğciler Yolu (Asena Caddesi), güneyi ve batısı İpek Yolu Sokak ve doğusu Şadi Engin Caddesi ile çevrilidir. Topoğrafik yapı itibariyle düz bir yapıya sahip olduğu,taşınmazın kuzey batı tarafında yer alan 524,36 m² lik alanın tel örgü içerisinde kaldığı, bu alanda da çeşitli ağaç çeşitlerinin bulunduğu tespit edilmiş. Taşınmazın kalan diğer kısmı tamamen boş vaziyette olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerindeki çeşitli ağaçların değeri 3.300 TL sı, taşınmazın m²/TL birim değeri, 210,00 TL(İkiyüzonbin Türk lirası)olup, taşınmazın değeri 613.311,30 TL, üzerindeki ağaçların değeri ile birlikte toplam değeri 3.300,00+613.311,30 =616.611,30 TL sıdır.
Yüzölçümü : 2.920,53 m²
Kıymeti : 616.611,30 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 31/01/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliye Sarıyı 1. Kat Satış Salonu -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 ile mahkeme ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 ile mahkeme ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında teminat vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/21 Satış sayılı dosya numarasıyla Satış Memurluğumuza başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR