ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Mamak'ta müştemilatlı arsa icradan satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039626
Şehir : Ankara / Mamak
Semt-Mahalle : TÜRKÖZÜ MAH. / AKDERE
: 737
İmar Durumu : Konut
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/153 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,222,200 TL
Birinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:00
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞUNE İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2018/153 SATIŞ
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara ili, Mamak ilçesi, Türközü-İmar mahallesinde kain imarın, 36808 ada 6 nolu parseldeki 737,00 m2 "Arsa" niteliğindeki taşınmaz. Taşınmaz İncesu Caddesi cephelidir. İmar planında ayrık nizam 4 katlı yapılaşma koşullu konut parselidir. Parsel üzerinde 152/B kapı numaralı tek katlı gecekondu ve muhtelif ağaçlar bulunmaktadır. Parselin yakın çevresinde çok katlı yapılar yer almaktadır. Bölge yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, otobüs, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmakta ve yerleşim alanı içerisinde yer almaktadır.
152/B kapı nolu Yapı;
Tek katlı gecekondu tarzında bir yapıdır. Dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Dış kapısı ahşaptır. Odaların zemini betondur. Duvarları sıva üzeri badanalı olup, tavanı ahşaptır. İç kapılar ve pencereler ahşap yağlı boyalıdır. Mesken olarak kullanılmaktadır. Isınma soba ile sağlanmaktadır. Gecekondunun zemindeki inşaat alanı 88,00m2 olup, tamamı taşınmaz içerisinde kalmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2018 yılı Yapı Maliyet Bedeli Tebiğinin uygun 3A Grubu yapı sınıfına göre değerlendirilmiştir. Yıpranmalar binanın yaşı ve yapı durumuna göre değerlendirilmiştir. Taşınmaz ortaklığın giderilmesi nedeniyle satışına karar verilmiştir. Taşınmaz ile ilgili geniş bilgiler dosyada bulunan bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Ankara İli, Mamak İlçesi, Türközü-İmar Mahallesi, 36808 Ada6 Nolu Parsel.
İmar Durumu : Mamak Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14/03/2019 tarih, 330017 sayılı yazısı ile ; Ankara ili Mamak ilçesi, Türközü mahallesi 36808 ada 6 parselin 1/1000 ölçekli imar palanına göre; Yola mesafesi: 5,00m, İnşaat cephesi: krokide,İnşaat derinliği; 15,00m, İnşaat Tarzı : Ayrık Nizam, İmar durumu: Konut, Kat adedi(Bodrum hariç) : 4, yan komşulara çekme mesafesi 3m. dir.
Kıymeti : 1.222.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127. Md GÖRE SATIŞ İLANINI TEBLİĞİ: Adresi tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/153 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR