KIZILCAHAMAM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Ankara/Kızılcahamam'da 860 m² arsa mahkemeden satılıktır

KIZILCAHAMAM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052500
Şehir : Ankara / Kızılcahamam
Semt-Mahalle : YENİCE MAH. / KIZILCAHAMAM
: 860
Yayınlandığı Gazeteler

İLKSAYFA 18.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
602,504 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
19.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIZILCAHAMAM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/11 SATIŞ

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Kızılcahamam İlçe, 730 Ada, 13 Parsel, Yenice-İmar Mahallesi, Çay Arkası Mevkii. Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında olup, üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Kızılcahamam Adliye binasının hemen karşısındadır. Her türlü altyapı ve Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz Belediye hizmet binası, pazar alanı ve çarşı merkezine yakın konumdadır.
Yüzölçümü : 860,72 m²
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı Ayrık nizam 5 Katlı ticaret ve konut alanı olarak ayrılmış olup, ön bahçe mesafesi 5 m. arka bahçe mesafesi 3 m.'dir.
Kıymeti : 602.504,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz üzerinde 16/04/1954 Tarih ve 206 Nolu yevmiye ile kargir dükkanın 12 m²'si, aynı adanın 29 Parseli ve 7,50 m2'lik kısmında, aynı ada 21 parsel üzerinde Kızılcahamam Belediye Başkanlığı lehine kesinleşen 1976 Lira şerefiye alacağı ve ''18/10/2017 Tarih ve 5181 Yevmiye numarası ile AliOsman ŞENLİ (Hasan Hüseyin Oğlu) adına 18/10/2017 Başlama tarihli ve 100 yıl süreli intifa hakkı mevcuttur.'' Taşınmaz bu hali ile satılacaktır.
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 19/11/2019 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Belediye Toplantı ve Nikah Salonu Yenice Mah. Hal Cad. No: 48 Kızılcahamam/ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR