ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 600 m² arsa icradan satılıktır

ANKARA 29. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068717
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : KÖSRELİK MAH. / BAĞLUM
: 600
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1346 ESAS
Muhammen Bedeli
:
72,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.12.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
02.01.2020 10:45
Satış Yeri
:
3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
29. İCRA DAİRESİ
2018/1346 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Keçiören İlçe, 102 Ada, 6 Parsel, KÖSRELİK Mahalle/Köy, Bilirkişi raporuna göre: Arsa 102 ada, 6 parseli teşkil etmekte olup Kösrelik mahallesinde Kösrelik camiinin kuş uçuşu yaklaşık 500 m kuzey batısında 94 kapı nolu tek katlı binanın bitişiğindedir. İmar uygulaması yapılmış olup imar yolları kısmen açılmıştır. Çevrede imarlı yapılaşma henüz başlamamıştır. Alt yapı ve belediye imkanlarından kısmen yararlanmaktadır. 14/10/2018 tarihinde Keçiören Belediyesi Resmi Web sitesinde alınan bilgilere göre onaylı imar planı kapsamında Emsal:0.20/0.40, ön çekme mesafesi 5 m., yan çekme mesafesi 3 m. olan 2 katlı konut kullanımında kaldığı anlaşılmıştır. Arsaya Bağlum otobüs son durağından kuzey doğuya giden yoldan ulaşılmakta olup buraya yaklaşık mesafesi 1700 m. dir. Arsa yol cephesinden itibaren arka kısmına doğru ortalama %10-15 azalan eğime sahiptir. Arsa halihazırda boş durumda olup üzerinde herhangi bir yapı ya da muhdesat yoktur.
Adresi : Kösrelik Camiinin Kuşuçuşu Yaklaşık 500 Metre Kuzey Batısında 94 Kapı Nolu Tek Katlı Binanın Bitişiğinde 102 Ada 6 Parseli Teşkil Eden Boş Arsa Keçiören / ANKARA
Yüzölçümü : 600 m2
Kıymeti : 72.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 05/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 3 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1346 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR