ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 5.534 m² arsa icradan satılıktır

ANKARA 16. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062705
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : BAĞLUM GÜZELYURT MAH. / BAĞLUM
: 5534
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2415 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,075,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
25.12.2019 11:15
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
16. İCRA DAİRESİ
2019/2415 ESAS

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İli, Keçiören İlçesi, Bağlum Mahallesi, 91414 Ada, 8 Parsel, 5.534,00 m²'lik arsa vasıflı taşınmazın tamamı satılacaktır. 91414 ada 8 parsel numaralı "ARSA" vasıflı taşınmaz 5.534,00 m² alanlı olup, geometrik olarak dikdörtgen formda, topoğrafik olarak düz bir yapıdadır. Kuzeydoğudan yol kaplaması yapılmış hâlihazırda kullanılan Ziya Gökalp Caddesine, güneydoğudan henüz açılmamış 10 metrelik imar yoluna, diğer yönlerden ise komşu parsellere cephesi bulunmaktadır. Parsel sınırları belirten herhangi bir işaret ve tel örgü bulunmamaktadır. Zeminde yapılan incelemede parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup ekili ürün vb. bulunmamaktadır. Taşınmaza yönelik altyapı çalışmaları ise henüz tamamlanmıştır. Taşınmaz Bağlum Mahallesi Ziya Gökalp Caddesi 91414 Ada 8 Parsel Keçiören/ANKARA adresinde yer almaktadır. Bölgede Ziya Gökalp Caddesi ve Alparslan Bulvarı ana arter niteliğinde olup ulaşım bu akslar üzerinden sağlanmaktadır. Yakın çevrede genellikle boş parseller bulunmaktadır. Altyapı ve belediye hizmetleri eksiktir. Bölge itibariyle henüz gelişmemiş bir lokasyondur. Mimari proje bulunmamaktadır. Yapı ruhsatı bulunmamaktadır.Yapı Kullanım İzin Belgesi bulunmamaktadır.
Adresi : Bağlum Mah. Ziya Gökalp Cad. 91414 Ada 8 Parsel Keçiören/ANKARA
Yüzölçümü : 5.534,00 m²
Arsa Payı : ----
İmar Durumu :Gayrimenkulün bulunduğu binanın yer aldığı parsel, 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamındadır. Keçiören Belediyesinde / Dava dosyası içerisinde mevcut imar planına göre kıymet takdirine konu olan EMSAL: 1.60, HMAX: Serbest, Konut Alanı, yoldan 3 metre çekme mesafesine sahip yapılaşma koşullarının olduğu bilgisi alınmıştır. Parselin herhangi bir terki (yol, yeşil alan vb.) bulunmadığı tespit edilmiştir. Parselin konumu imar paftası ile uyumludur. Parsel, belediye sınırları içerisinde yer almaktadır.
Kıymeti : 2.075.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 25/12/2019 günü 11:15 - 11:25 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No: 3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2415 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR