GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda tek katlı yapı ve arsası icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01157026
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : HACILAR MAH. / GÖLBAŞI
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 29.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/121 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160,215 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI(ANKARA)
İCRA DAİRESİ
2019/121 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 3999 Parsel, HACILAR Mahalle/Köy, Tarla vasıflı taşınmazdır.Taşınmaz kuş uçuşu olarak Gölbaşı İlçe Merkezinin (Kaymakamlık Binası) 4,40 km güneybatısında , Hacılar mahallesi yerleşim merkezinin ( Camii) 3,80 km doğusunda ve Ankara Haymana Yoluna cepheli (yolun solunda) konumunda yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede, Ankara-Haymana yolunun sağında iki katlı villa şeklinde binalar yer almaktadır. Taşınmaz kare şeklinde bir geometriye sahip olup, düz konumdadır. Taşınmaz yeni yerleşim alanı olan bir bölgede yer almaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede yol, elektrik ve su gibi belediye hizmetleri vardır. Taşınmazın üzerinde tek katlı, iki oda , antre, mutfak, wc ve depodan oluşan 65 m² inşaat alanlı, dış cephesi akrilik boyalı, zeminler seramik kaplı, duvarları ve tavanı plastik boyalı, mutfakta tezgah ve dolabı bulunan emlak ofisi olarak kullanılan binanın borçluya ait olduğu keşif tarihinde beyan edilmiştir. Taşınmaz üzerindeki yapı III. sınıf A grubu yapı, yıpranma payı ise %10 olacağı tespit edilmiştir.Yapı bedeli: 61.015,50 TL , Arsa bedeli :99.200,00 TL toplam bedel 160.215,50 TL dir. (Ayrıntılı bilgi bilirkişi raporunda mevcuttur)
Adresi : Hacılar mah. Haymana yolu cad. No:483 Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 248,00 m2
İmar Durumu :Onaylı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında kalmakta olup, alana ilişkin parselasyon planının bulunmadığı bildirilmiştir.(Gölbaşı Belediye Başkanlığı'nın bila tarih ve E.15253 sayılı yazısı ile)
Kıymeti : 160.215,50 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/121 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR