GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Gölbaşı'nda 991 m² arsa icradan satılıktır

GÖLBAŞI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01157043
Şehir : Ankara / Gölbaşı
: 991
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 29.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/165 ESAS
Muhammen Bedeli
:
153,650 TL
Birinci Satış Günü
:
12.05.2020 10:10
İkinci Satış Günü
:
11.06.2020 10:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÖLBAŞI(ANKARA)İCRA DAİRESİ

2019/165 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 9 Ada, 1 Parsel, YAVRUCUK-İMAR Mahalle/Köy, ParselArsa niteliğinde ,Yavrucuk Mahallesinde olup, Yavrucuk Mahallesi,Gölbaşı Merkeze yaklaşık 12,5 km mesafede bulunmaktadır.Yavrucuk Mahallesi Ankara-Haymana yolu üzerinde bulunmaktadır. Parsel, Yavrucuk merkeze yaklaşık 300 mt mesafede olup, Haymana yolunun sağında Meşe sokağı üzerinde kalmaktadır.Parsele özel araçlar ile Ankara-Haymana yolundan ayrılan stablize tali yoldan ulaşılmaktadır.Parsel, Yavrucuk konut yerleşim alanları sonunda yer almakta olup, çevresinde bağ, bahçe ve hobi bahçeleri bulunmaktadır.Parsel etrafı tel örgü ile çevrili, hobi bahçesi olarak planlanmış, girişte demir örgülü giriş kapısı bulunmaktadır.Parsel Belediye tarafından kapı numaraj almıştır.Parsel içerisinde hobi bahçesine yönelik kullanım amaçlı üstü kapalı yarım briket ile çevrili baraka tarzıufak bir kiler-mutfak ve WC bulunmaktadır.Parselin olduğu yerde alt yapı hizmetleri bulunmaktadır. Zemini ve geometrik yapısı düzgün formda olup, üzerine her türlü inşaat yapımına uygundur. ARSA BEDELİ =148.650 TL,Muhtesat Bedeli = 5.000 TL (Maktuen),TOPLAM TAŞINMAZ BEDELİ= 153.650 TLdir. (Ayrıntılı rapor bilirkişi raporundadır)
Adresi : Yavrucuk-İmar mah. 9 ada 1 parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 991,00 m2
İmar Durumu :Onaylı 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Kapsamında "Konut Alanı" olarak planlandığı , yapılaşma koşullarının Emsal:0.20, Hmax:6.50 m olduğu bildirilmiştir.(Gölbaşı Belediye Başkanlığının 25/09/2019 tarih ve E.19381 sayılı yazısı ile)
Kıymeti : 153.650,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 12/05/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 11/06/2020 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile eslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/165 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR