GÖLBAŞI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Ankara/Gölbaşı'nda 856 m² arsa mahkemeden satılıktır

GÖLBAŞI SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01180022
Şehir : Ankara / Gölbaşı
Semt-Mahalle : TAŞPINAR MAH. / GÖLBAŞI
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 26.06.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/11 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
470,800 TL
Birinci Satış Günü
:
27.07.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.08.2020 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÖLBAŞI
(ANKARA)
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2015/11 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Gölbaşı İlçe, 1199 Ada, 3 Parsel, TAŞPINAR-İMAR Mahalle/Köy,Taşınmaz imar parseli ve arsa vasfındadır.Geometrik şekil itibariyle dörtgene benzemekte olup, topoğrafyası itibariyle düz bir görünüme sahiptir.Her türlü inşaat yapımına uygundur.İmar planına göre Emsal: 0,30- Hmax= 6,50m yapılaşma koşullu villa parselidir. Kuzey ve doğu cephesinden imar haritasına göre 7,00 metrelik yollara cepheli köşe başı parseldir.Üzerinde herhangi bir yapı veya ağaç bulunmamakta olup boş olarak bulunmaktadır.Etrafında boş imar parselleri ile villa tipi bahçeli yapılar bulunmaktadır.Gölbaşı Haymana yolunun kuzeyinde Ankara Çevre yolunun güneyinde yer almaktadır.Kuş uçuşu yaklaşık olarak Haymana yoluna 630 m, çevre yoluna 350 m mesafededir.Taşınmazın bulunduğu bölge (yol, su, elektrik, telefon, doğalgaz, kanalizasyon gibi) belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi :Tapuda Taşpınar İmar mah.(Karşıyaka) 671 ile 672/1 Sk.Köşesi 1199 ada 3 parsel Gölbaşı Ankara
Yüzölçümü : 856,00 m2
İmar Durumu :1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında "Konut Alanı" olarak planlandığı, yapılaşma koşullarının Emsal: 0,30 Hmax: 6,50m olduğu bildirilmiştir.
Kıymeti : 470.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/07/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/08/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Kongre ve Kültür Merkezi G.O.P. Mahallesi, Sahil Caddesi, No:40/A Gölbaşı / Ankara GÖLBAŞI / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/11 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR